Výhody hotové dětské výživy

Výhody hotové dětské výživy

Díky širokému výběru dětské výživy dnes vůbec není problém s dětmi cestovat nebo si bez zdlouhavého vaření pár dní odpočinout třeba na chalupě. Zeleninové či zeleninovo-masové polévky a husté kaše jsou praktické, dobré a zdravotně nezávadné. Přijdou nám vhod právě teď během léta na cestách. Na dovolenou nás rovněž...

Díky širokému výběru dětské výživy dnes vůbec není problém s dětmi cestovat nebo si bez zdlouhavého vaření pár dní odpočinout třeba na chalupě. Zeleninové či zeleninovo-masové polévky a husté kaše jsou praktické, dobré a zdravotně nezávadné. Přijdou nám vhod právě teď během léta na cestách.

Na dovolenou nás rovněž doprovázejí dětské instantní výrobky. Instatní kaše už dávno není jen krupičná, ale obilná, ječná, rýžová, musli, a se všemožnými přísadami banány počínaje a sušenými jablky a hrozinkami konče. Každá je také určena pro jiný věk dítěte.

Ve skle najdeme ovocné přesnídávky z různých druhů ovoce, někdy opět s přídavky jogurtu, tvarohu, ovesných vloček. Kompletní oběd ve skleničce - ve formě masozeleninové směsi - obsahuje ponejvíce kuřecí či krůtí maso se směsí zeleniny.

Konzervičky jsou na trhu ve dvou velikostech pro menší a větší děti.

Nabídku doplňují instantní čaje, které sice nejsou ke stálému užívání nejvhodnější, protože obsahují cukr, ale v létě na cestách opět jenom uvítáme, když můžeme dítěti rychle připravit třeba fenyklový nebo šípkový čaj.

Doma, na chalupě i cestách potřebujeme také pro děti praktické dobře omyvatelné a nerozbitné nádobí. Věnovat pozornost bychom měli například následujícím výrobkům a případně některé z nich přibalit:

Lžička pro nejmenší
Plastová lžička s delší, s pevnou širokou a zahnutou rukojetí – nejmenší děti se sní učí jíst.

Dětské příbory
jsou rozlišené tvarem s tloušťkou rukojeti na příbory pro ty nejmenší, a pak pro každou věkovou kategorii. Příbor se dítěti pak během několika let vyměňuje za stále rovnější a slabší tak, jak se ruka a její šikovnost rozvíjí.

Dělené misky
Misky z melaminu mají několik přihrádek na různé jídlo a obrázky na dně. Právě zvířátka na dně talíře povzbuzují děti, které málo jedí, aby dojedly.

Plastové talíře a misky s gumovou podložkou
Podložkou je myšlen gumový kruh připevněný ke dnu talíře. Zabraňuje uklouznutí talíře po stole, když dítě zápasí s jídlem. Talíř je přitlačením gumy na stůl pevně fixován během jídla.

Příště se podíváme na to, v čem dětskou stravu uchovávat, ohřívat a chladit a jakými elektrospotřebiči se pro tyto účely vybavit.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...