Domácí šťávy pro získání energie

Domácí šťávy pro získání energie

Po nějaké době se opět vracíme k tématu odšťavovačů a mixérů v domácnosti, nikoliv k jejich technickým parametrům, ale výslednému produktu jejich činnosti – ovocným a zeleninovým šťávám. Zmínili jsme již jednodruhové džusy, dnes se podíváme na koktajly – vícedruhové nealkoholické nápoje. Koktajly nemusí být vůbec...

Po nějaké době se opět vracíme k tématu odšťavovačů a mixérů v domácnosti, nikoliv k jejich technickým parametrům, ale výslednému produktu jejich činnosti – ovocným a zeleninovým šťávám. Zmínili jsme již jednodruhové džusy, dnes se podíváme na koktajly – vícedruhové nealkoholické nápoje.

Koktajly nemusí být vůbec finančně ani časově náročné. Podle jednotlivých receptů jen následně po sobě v odšťavovači připravíme jednotlivé druhy ovoce a zeleniny a zamícháme, případně dokořeníme. V mixéru mixujeme jednotlivé druhy opět podle návodu dohromady nebo po sobě. Důležité je koktajly obměňovat, vypít můžeme i tři sklenice denně.

Koktajl z mrkve a rajčat
Mrkev máme celoročně a pravý ráj dozrálých rajčat je právě teď. V odšťavovači obojí zeleninu rozdrtíme, zamícháme, můžeme dosolit či opepřit.

Aromatická šťáva
Rozmixujeme velkou hrst řeřichových lístků, půlku masité červené papriky a dvě velké mrkve. Šťáva obsahuje hodně beta-karotenu, který působí jako antioxidant.

Džus proti únavě
Rozmixujeme 3 srdíčka hlávkového salátu a 3 kusy celerové natě. Můžeme přisolit.

Džus proti kašli
Některé šťávy mají zklidňující účinky. Opět pomáhá beta-karoten i množství vitaminu C. Rozmixujeme malý vyzrálý oloupaný citrón, 4 mandarinky, případně čtvrtku grapefruitu. Přidáme lžičku lesního medu.

Vitaminovou bombou je jiná šťáva proti kašli: v odšťavovači zpracujeme 20 dkg brokolice, 2 velké mrkve a menší cibuli. Můžeme opět přidat med.

Jako variantu k dvěma mrkvím přidáme celerovou nať a namočené mořské řasy. Vznikne džus specifické, zajímavé chuti. Můžeme přisolit či jinak dokořenit podle chuti.

Zeleninová šťáva na získání energie
Očistíme a nakrájíme kořen petržele, 5 mladých listů bílého zelí a 2 karotky. V odšťavovači vše vylisujeme a ihned vypijeme.

Kapustovo – řepný džus
Neboli zeleninová šťáva s protistresovými účinky. Pravidelné popíjení přivede do organismu komplex vitaminu B, vitamin C a vápník.

Jednotlivě zpracujeme v mixéru nebo odšťavovači půlku menší nedřevnaté červené řepy, 4 vyzrálá rajčata a 150 g kadeřavé kapusty. Džus dobře promícháme a můžeme jej také zředit vodou.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...