Knižní tipy nápojů

Knižní tipy nápojů

Přemýšlíte o tom co letos dát jako dárek pod stromeček a nemáte vůbec žádný nápad? Co takto kniha?... pro milovníka vína to může být třeba kniha o vínech, pro jiného třeba kniha o koktejlech… Pro inspiraci nabízíme pár knižních tipů. Bílá vína Libor Ševčík Vydavatelství Grada Cílem publikace není předložit...

Přemýšlíte o tom co letos dát jako dárek pod stromeček a nemáte vůbec žádný nápad? Co takto kniha?... pro milovníka vína to může být třeba kniha o vínech, pro jiného třeba kniha o koktejlech… Pro inspiraci nabízíme pár knižních tipů.

Bílá vína
Libor Ševčík
Vydavatelství Grada

Cílem publikace není předložit veřejnosti odborné knihy, ale pokusit se přinést přehlednou čtivou formou maximum informací o víně. Snahou autora není poučovat profesionály, ale udělat z laiků lidi poučené. Kniha obsahuje kapitoly o odrůdách, výrobě a zrání vína, o velkých a slavných světových výrobcích i o našich předních pěstitelích. Pozornost je věnována i nemocím a nedostatkům vína. Autor se zabývá i vinařským zeměpisem Evropy a zbytku světa. V neposlední řadě se pak zmiňuje o degustaci, způsobech hodnocení vína, názvosloví, čtení etikety, servírování i o přípravě pokrmů s vínem.

148 stran, cena 149,- Kč
tuto publikaci lze objednat zde

Bulharská vína
Ivanka Berovská, Kiril Berovski
Vydavatelství Grada

Šumivá vína a brandy
Libor Ševčík
Vydavatelství Grada

Kniha čtenáře seznamuje s pěstováním vinné révy a výrobou vína v zemi, která patří mezi významné producenty kvalitních vín. Vinohradnictví a vinařství v Bulharsku má hluboké kořeny sahající až do antických dob. V současné době je zde obhospodařováno 160 000 ha vinic. Využívají se tu zkušenosti předních světových výrobců, zejména francouzských firem, a vyráběná vína jsou konkurenceschopná na trzích západní Evropy. V úvodní části se autoři věnují tradici a současnosti bulharských vín, jejich kategorizaci a klasifikaci podle bulharských zákonů, charakteru bulharských odrůd révy, technologii výroby. Těžiště knihy je pak v kapitolách představujících jednotlivé vinařské oblasti, spolu s doporučením, která vína stojí za pozornost. Samostatná kapitola je věnována vínům dováženým do ČR. Text doprovázejí černobílé a barevné fotografie. Po úspěšném vydání knih Bílá vína a Červená vína pokračuje Libor Ševčík ve svém Hledání pravdy o víně dílem třetím věnovaným vínům šumivým, speciálním a vinným destilátům. Světem příjemných bublinek provede čtenáře zkušený novinář a publicista, v současné době šéfredaktor časopisu Labužník, s kterým se dostaneme až k prapůvodu oblíbeného šampaňského v klášterních sklepeních v Champagni. Kniha obsahuje tajemství technologie výroby nejlepších fortifikovaných vín i vinných destilátů. Čtenáři nezůstane ani utajen prazáklad nejjemnějších francouzských koňaků. Paleta vůní, chutí a radostných požitků tak v třetím dílu volné série Hledání pravdy o víně dostává nové netušené, zářivé a svůdné barvy.

168 stran, cena 129,- Kč
tuto publikaci lze objednat zde


134 stran, cena 129,- Kč
tuto publikaci lze objednat zde

Koktejly
Miloslava Kelblová
Vydavatelství Grada

Vína, likéry, destiláty
Radek Trnka
Vydavatelství Grada

Nové recepty stále oblíbených míšených nápojů řadí autorka, známá barmanka, podle základní ingredience, jež určuje výslednou chuť nápoje – akvavit, becherovka, calvados, fernet atd., což umožňuje snadnou orientaci v knize. Samozřejmostí jsou kapitoly o přípravě barového pracoviště i potřebných pomůckách, o základních surovinách, servisu, vhodném skle apod.Jak napovídá podtitul knihy, autor se pokouší poodhalit tajemství výroby vín, likérů a destilátů. V publikaci se seznámíte s jednotlivými druhy bylinek používaných při výrobě alkoholických nápojů, jejich chuťovými vlastnostmi a účinky na lidský organismus. Nedílnou součástí knihy jsou i recepty na jednotlivé likéry a ovocná vína. Zařazeno je také šest stran barevné přílohy.

220 stran, cena 189,- Kč
tuto publikaci lze objednat zde
138 stran, cena 129,- Kč
tuto publikaci lze objednat zde


DALŠÍ KNIŽNÍ TIPY
tip pro labužníky
tip pro zahrádkáře
odborné publikace
odborné publikace
odborné publikace

Komentáře

Načítám komentáře...