Valentýnské nápoje lásky

Valentýnské nápoje lásky

Omamná vůně, jemná harmonická chuť, přiměřeně alkoholu, bublinky navrch jsou vítané…. Tak nějak by měl vypadat pravý drink na oslavu dne zamilovaných - svatého Valentýna, což je právě dnes. V oslavách můžeme pokračovat třeba i v dalších dvou volných dnech podle libosti…. Dívčí vášeň Na dvě porce si připravíme: 3 cl...

Omamná vůně, jemná harmonická chuť, přiměřeně alkoholu, bublinky navrch jsou vítané…. Tak nějak by měl vypadat pravý drink na oslavu dne zamilovaných - svatého Valentýna, což je právě dnes. V oslavách můžeme pokračovat třeba i v dalších dvou volných dnech podle libosti….

Dívčí vášeň
Na dvě porce si připravíme: 3 cl ginu, 3 cl likéru Cointreau, šťávu z jednoho sladkého pomeranče, sekt, jednu lžíci ledu. Do šejkru na led dáme gin, likér, pomerančovou šťávu a důkladně protřeseme. Na dno sklenek položíme čerstvé ovoce: například třešinku, malou zralou jahodu, malinu, ostružinu. Na ovoce nalijeme koktajl ze šejkru a dolijeme opatrně sektem. Podáváme v širších sklenkách na šampaňské víno.

Miluji tě
Na dvě porce potřebujeme 30 ml bílého rumu, 30 ml Bailey´s nebo Carolans, 30 ml mandlového likéru (Amaretto), 30 ml kávového likéru, led.
Bailey´s, rum, mandlový a kávový likér nalijeme do šejkru, přidáme malé kostičky ledu a dobře protřeseme. Podáváme v menších koktajlových sklenkách, které předem dobře vychladíme. Zdobíme kompotovou třešinkou.

Kir
Koktajl vonící černým rybízem. Pro toho, kdo má rád právě tuhle vůni, se stane Kir jistě oblíbeným pitím.

Na 4 porce potřebujeme 90 ml ginu, 30 ml sirupu z černého rybízu, 300 ml jablečného moštu. Nápoj pak připravujeme ve velké míchací sklenici nebo džbánku, do kterého vlijeme sirup, gin, jablečný mošt a promícháme. Ředit můžeme šampaňským, to pak vznikne Kir royale. Zeslabit sílu koktajlu můžeme také přidáním jemně drceného ledu.

Zamilovaný abstinent
Jedna porce: v mixéru rozšleháme 180 g dobře vyzrálých malin s jednou nektarinkou. Přidat můžeme trochu smetany a ještě rozšlehat. Variací na tento koktajl může být 130 g ostružin s jablkem a mangem.

Zeleninová láska
Zamilovaným vžene slzy do očí mixovaný nápoj připravený ze 3 mrkví a hrsti řeřichy zahradní. Plni milostné energie budeme pak po jiném koktajlu - připraveného v mixéru ze 2 rajčat, 1/2 zelené papriky a kousku brokolice. Pokud ne, alespoň nás nabije vitamíny…

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...