Nová kuchyně často znamená nové elektrické rozvody

Kuchyně starších a starých domů jsou většinou poměrně či dokonce velmi prostorné a dávají nám tak šanci pohodlně je zařídit moderní technikou. Chystáme-li se z gruntu renovovat starší kuchyni nebo koupit novou techniku, současně s listováním specializovanými časopisy a obíháním kuchyňských studií bychom také měli...

Kuchyně starších a starých domů jsou většinou poměrně či dokonce velmi prostorné a dávají nám tak šanci pohodlně je zařídit moderní technikou.

Chystáme-li se z gruntu renovovat starší kuchyni nebo koupit novou techniku, současně s listováním specializovanými časopisy a obíháním kuchyňských studií bychom také měli intenzivně hledat dobrého elektrikáře. Protože právě na elektrikáři by mělo být rozhodnutí, co v naší kuchyni lze a co už za stávajících podmínek nelze, kdy se musí zasáhnout do elektrického vedení.

A možná bychom s tím měli začít vůbec nejdříve. Udělat si jasno ohledně toho, jak chceme kuchyni nově zařídit a požádat elektrikáře o konzultaci přímo na místě. Seznámíme ho se svými plány ohledně spotřebičů, které by do kuchyně měly přibýt, s jejich celkovým příkonem. A hned bychom se měli dozvědět, jak se naše nová kuchyně prodraží a za jak rychle ji lze stihnout.

Protože hlavně ve starých domech s původními rozvody vytvořit supermoderní kuchyni bez zásahu do elektrického rozvodu, respektive výměny starého jističe, téměř nikdy nepůjde. Stačí k menší chladničce přikoupit výkonný mrazák (nebo si pořídit velkou chladicí kombinaci), starý sporák vyměnit za moderní varnou desku a silnou troubu a navíc ke všemu ještě přikoupit myčku. K tomu takové menší samozřejmosti jako robot, mixér, toustovač, varná konvice, odšťavovač, elektrický gril, kávovar…. Zásah do elektroinstalace sice inovaci kuchyně trochu pozdrží – ale nemusí to být dlouho, pokud budeme postupovat tímto způsobem a vše si ujasníme předem. Chybou by bylo nakoupit myčky a sporáky a až na místě zjistit, že to staré vedení prostě nezvládne.

Když se rozhodneme pro radikální řešení, na které nemáme v současnosti dostatečně silné elektrické vedení, ještě předtím, než nakoupíme spotřebiče, budeme muset trochu úřadovat – zažádat o zvýšení příkonu elektřiny. Když povolení dostaneme, čeká nás koupě nového jističe – a tady už začíná práce odborníka v naší kuchyni, který musí jistič nainstalovat, zapojit nové spotřebiče a poté veškerou elektřinu v kuchyni zrevidovat.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...