Obarvíme kuchyni veselými barvami

Konečně nám do kuchyně nakouklo předjarní sluníčko a všechno přímo volá po tom, abychom ji trochu rozveselili. Nejjednodušší je nakoupit nové květináčky, veselou keramiku, barevné jarní květiny a bylinky. Právě spousta nové zeleně bude oživujícím prvkem interiéru – zelené natě si přineseme z obchodu nebo vypěstujeme...

Konečně nám do kuchyně nakouklo předjarní sluníčko a všechno přímo volá po tom, abychom ji trochu rozveselili. Nejjednodušší je nakoupit nové květináčky, veselou keramiku, barevné jarní květiny a bylinky. Právě spousta nové zeleně bude oživujícím prvkem interiéru – zelené natě si přineseme z obchodu nebo vypěstujeme rychlením.

Barevné květináče
Malé pastelové květináčky vhodné na kuchyňský stůl či parapet se někdy prodávají pod názvem „primula květináčky“ - a svými odstíny připomínají anilínové barvy velikonočních vajíček. Růžové, zelené, žluté a fialové květináčky můžeme volit ve stejných odstínech jako jsou kvetoucí favorité jara - hyacinty, tulipány, narcisy, krokusy a petrklíče.

A ještě jeden tip – barevné obaly na květináče nemusíme hledat jenom v květinářství, ale také například v obchodech s porcelánem. Druhá jakost veselých malovaných hrnků úplně vyhovuje jako originální doplněk jarních květin.

Kuchyně do fialova
Využijeme právě této doby, kdy jsou na trhu za dobrou cenu krokusy v různých odstínech fialové barvy. Rychlené cibulky vytvářejí v květináčích zářivě fialové koberce kvítků. Stačí dva tři květináče krokusů na stůl, schované do kulaté nebo oválné ošatky – a máme tady tu pravou předjarní atmosféru. Možná, že se nám ale také podaří sehnat čajový hrníček anebo celou čajovou soupravu s odpovídajícím dekorem krokusů. Barevný akord v naší kuchyni dokončí fialové ubrousky nebo jemně fialový ubrus.

Barevná zásobárna vitamínů
Jak už bylo řečeno – z větších malovaných levnějších hrnečků nemusíme pít jen čaj, ale můžeme je postavit třeba na okno do řady. Do nich nasadíme jedlou zeleň – květináčky s koupenou pažitkou, petrželkou, meduňkou, bazalkou. Na okně tak vytvoříme pravou zásobárnu vitamínů. Zahrádku si ale také můžeme sami vyrobit – dáme rychlit zahradní řeřichu, do hlíny zapíchneme pár stroužků česneku a několik cibulek. Čerstvá nať bude tím pravým do pomazánek, paštik, i jen tak na chleba s máslem. Vedle zelených natí pro oživení okna ještě postavíme i květináč se žlutě svítícími malými narcisky.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...