Hra barev v renovované kuchyni

Minule jsme psali o kuchyni bílé, kterou jsme vytvořili kompletně celou nově a v jedné barvě - hráli jsme si jen s odstíny materiálů. Jiný případ je, když máme kuchyňskou linku ještě zachovalou a nechceme měnit její barvu – třeba proto, že dvířka jsou z pěkného tmavého dřeva, které stačí jen vhodně renovovat. Co...

Minule jsme psali o kuchyni bílé, kterou jsme vytvořili kompletně celou nově a v jedné barvě - hráli jsme si jen s odstíny materiálů. Jiný případ je, když máme kuchyňskou linku ještě zachovalou a nechceme měnit její barvu – třeba proto, že dvířka jsou z pěkného tmavého dřeva, které stačí jen vhodně renovovat.

Co kuchyni oživí, budou v tomto případě nové úchytky a pak promyšlené barevné doladění všech ostatních ploch v kuchyni. Tmavé dřevo tu bude základní barvou, ke které je třeba namíchat barvy další, aby celek nepůsobil smutně. To se může stát, pokud je tmavohnědé přespříliš – hlavně v případě velkých a masivních horních skříněk bez prosklení. Neobvyklá, klidná, jemná a elegantní kombinace je tmavohnědá - nerez a oranžovorůžová.

Tmavohnědá
Tuto barvu budou v kuchyni reprezentovat právě dvířka kuchyňské linky nebo jednotlivých modulů – ať už budou z masivu, dýhy, či dokonce jenom opatřeny kvalitní tapetou.

Růžovooranžová
Může to být barva lososová – podobná, jako jsou některé květy gerbery, frézie nebo ibišku. Velmi jemný odstín si dáme namíchat na kuchyňské stěny, o něco sytější zkusíme najít na podlahu – vybírat budeme mezi přírodním linoleem. Opět ve stejné barvě by mohly také být obkládačky nad kuchyňskou deskou. Pro oživení můžeme volit drobnější mozaiku dvou nebo tří odstínů. Pro větší kontrast se v mozaice může objevit obkládačka bílá či hnědá, která propojí obklad s barvou dvířek. Mozaiku bude prosvětlovat osvětlení pracovní plochy pod horními skříňkami. Konečný dojem dotáhne promyšleně oblečené kuchyňské okno – bílá záclona a závěs nebo roleta opět v růžovooranžové barvě korespondující s linoleem a obkládačkami. A teď už jen barevný porcelán na stůl…

Nerez
Z nerezu bude drátěný program, který tmavohnědé prvky kuchyně rozjasní a rozzáří. Dobře se uplatní i nerez digestoř a menší předměty jako nerez hrnce, cedníky, pařáky a efektní děrované odkapávače na příbory, slánky. Kombinace skla a nerezu se také často objevuje na dózách na olej či ocet.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...