Jak vymalovat kuchyni

Na jaře se většinou pouštíme do malování a ani kuchyni to nemine. Vymalovat stěny a strop kuchyně je specifická práce. Ačkoliv je to místnost většinou menší, je tak naplněna kuchyňským nábytkem, spotřebiči, a mnoha dalšími menšími věcmi, že jen tohle všechno sklidit, uložit a přikrýt zabere víc času než celé...

Na jaře se většinou pouštíme do malování a ani kuchyni to nemine. Vymalovat stěny a strop kuchyně je specifická práce. Ačkoliv je to místnost většinou menší, je tak naplněna kuchyňským nábytkem, spotřebiči, a mnoha dalšími menšími věcmi, že jen tohle všechno sklidit, uložit a přikrýt zabere víc času než celé vymalování stěn a stropu. Navíc musíme alespoň některé kuchyňské funkce po celou dobu malování udržet v chodu, abychom se mohli najíst – minimálně bychom se měli dostat do chladničky a někde – třeba v jiné místnosti – zapojit mikrovlnnou troubu.

Kuchyně po malování vždycky krásně prokoukne, projasní a rozzáří se. Pokud máme chuť skoncovat s jednolitými barvami a experimentovat, můžeme to zkusit s kartáčováním. Základem všeho bude dobře zvolený barevný odstín, se kterým se vyplatí si dokonale pohrát a zkusit třeba něco nezažitého, odlišného – takového, co dokonale zdůrazní barevnost kuchyňské linky. Na větších plochách jako třeba za jídelním stolem můžeme vyzkoušet zajímavé malířské techniky. Než přistoupíme k malbě velkých, dobře viditelných stěn, doporučujeme si techniku nejprve natrénovat třeba ve spíži nebo v předsíni.

Malování stěn kartáčovou technikou
Stěnu (nebo i papírovou tapetu) natřeme na světle růžovo. Místo růžové můžeme zvolit také velmi světle modrou nebo zelenkavou. Na podklad i následné kartáčování zvolíme běžné malířské barvy. Plochý, široký, středně tvrdý kartáč namočíme do bílé barvy zředěné vodou – střední hustota, kdy barva nestéká z kartáče, bude optimální. Kartáč nejprve lehce přitiskneme na hadr, aby se přebytečná barva obtiskla. Potom začneme pracovat. Kartáčem po barevné stěně táhneme postupně všemi směry – vždy 20 - 30 cm dlouhé tahy, které se budou překrývat a křížit v různých úhlech. Vytvoří se jemné tahy, ve kterých budou obě barvy přecházet jedna v druhou.

Na pozadí takové nedbale elegantní stěny vynikne zejména tmavý dřevěný nábytek – jídelní stůl a židle nebo starý příborník. Růžovobílá stěna ale také krásně doplní šedý kuchyňský nábytek s nerez doplňky.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...