Čajové variace

Čajové variace

Dnes nebudeme potřebovat šejkr, ale spíše konvičku na čaj. Pustíme se do alkoholických i lihuprostých nápojů s jednoduchou přípravou, jejichž základem je silný čaj. Nápoje dokončíme v míchací sklenici nebo džbánku, přes sítko je budeme přelévat do sklenek. Ovocný rooibos Jihoafrický čaj rooibos je nejzdravější...

Dnes nebudeme potřebovat šejkr, ale spíše konvičku na čaj. Pustíme se do alkoholických i lihuprostých nápojů s jednoduchou přípravou, jejichž základem je silný čaj. Nápoje dokončíme v míchací sklenici nebo džbánku, přes sítko je budeme přelévat do sklenek.

Ovocný rooibos
Jihoafrický čaj rooibos je nejzdravější zelený, nefermentovaný, který si uchovává množství minerálů i vitamínů. Mimo to je na trhu červený a mnoho ovoněných a ochucených variant tohoto čaje. Rooibos s příchutí si ale můžeme vyrobit i sami. Do horkého zeleného nebo červeného rooibosu přidáme cukrový malinový sirup. Jinou variantou je čaj vychladit a přidat do něj mandarinkovou nebo pomerančovou šťávu. Poměry mícháme podle chuti a podle chuti také přisladíme.

Captain and Earl (Kapitán a hrabě)
4 cl rumu Captain Morgan, 1,5 dl studeného silného čaje Earl Gray, 2 cl Drambui.
Všechny ingredience smícháme v míchací sklenici a přelijeme přes sítko do sklenky.

Ledový čaj s pomerančem
4 lžíce černého kvalitního čaje, 0,5 litru vody, šťáva ze 2 středně velkých pomerančů, cukr, led, snítka meduňky a plátky pomeranče na ozdobu.

Do nahřáté konvičky nasypeme lístkový čaj a přelijeme vroucí vodou, spaříme 5 minut a scedíme. Do vychlazeného čaje přilijeme šťávu z pomerančů, přisladíme podle chuti. Dáme vychladit a potom nalijeme do vysokých sklenek. Přidáme kousky ledu, ozdobíme plátkem pomeranče a snítkou meduňky.

Čajová limonáda
2 dl silného černého čaje, šťáva z půlky pomeranče, 2 cl cukrového sirupu, kolečko pomeranče na ozdobu.
Do sklenice nalijeme pomerančovou šťávu, cukrový sirup, vychlazený čaj, zamícháme a ozdobíme sklenici kolečkem pomeranče.

Vodka s čajem
2,5 dl vodky, 250 g cukru, 1 litr kvalitního silného černého čaje, 1 pomeranč, 2 citrony.
Do horkého silného čaje dáme rozpustit cukr. Přidáme vymačkanou šťávu z pomeranče a citronů a dáme dobře vychladit. Přilijeme vodku a přes sítko přelijeme do nižších sklenek.

Brandy čaj
3 dl brandy, asi 1 polévková lžíce cukru, 1,5 dl černého čaje, na ozdobu plátek citronu nebo mandarinky.
Horký nápoj. Do dvou silnostěnných sklenek rozlijeme po 1,5 dl brandy. Připravíme silný černý čaj. V 1,5 dl čaje rozpustíme zhruba jednu lžíci cukru a čaj nalijeme do sklenek na brandy. Podle chuti ještě můžeme přisladit. Na sklenku nasuneme plátek citronu nebo mandarinky.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...