Digitální pekárna do naší kuchyně

Digitální pekárna do naší kuchyně

Něco takového jako je domácí pekárna bylo ještě nedávno nepředstavitelné, dnes zní nezvykle a zítra bude třeba domácí digitální pekárna v naší kuchyni úplně běžná. Digitální pekárna, vypadající jako bílá kompaktní oblá bednička, nám dokáže v domácích podmínkách upéct široký sortiment pečiva. Stojí kolem 6.000,- Kč a...

Něco takového jako je domácí pekárna bylo ještě nedávno nepředstavitelné, dnes zní nezvykle a zítra bude třeba domácí digitální pekárna v naší kuchyni úplně běžná.

Digitální pekárna, vypadající jako bílá kompaktní oblá bednička, nám dokáže v domácích podmínkách upéct široký sortiment pečiva. Stojí kolem 6.000,- Kč a je to velmi chytrý kuchyňský pomocník – i když dnešní kuchyňské spotřebiče jsou už tak inteligentní, že spíše než o pomocníkovi je snad na místě mluvit o partnerovi. Digitální obsluha nechává hodně práce na spotřebiči, na nás je většinou jen rozhodování a zadávání našeho požadavku na výsledný produkt.

Šíře programů digitální pekárny je třeba obdobná programům moderní mikrovlnné trouby. Stejně jako tam i u digitální pekárny jenom navolíme spoustu věcí, kombinací, a pekárna váží, bere v potaz hmotnost těsta a jemnost mouky - a naše přání. I taková, jako je třeba stupeň vypečení chlebové kůrky! Navolit si totiž můžeme i takovou maličkost - rozhodnout se můžeme podle chuti pro světlou nebo tmavou kůrku – a navíc něco mezi tím. Stačí navolit Light, Medium nebo Dark a chleba přesně podle našeho přání je tady. Program M, L nebo XL pak zvolíme podle toho, jak velký kus těsta pečeme a jak bude velký bochník chleba.

Digitální pekárna umí péct univerzálně – upeče černý chleba stejně jako jemné rohlíčky nebo sladké pečivo. Má speciální programy jako třeba na přípravu pizzy, sladkého těsta, (těsto vánočkové nebo hrozinkové). Peče housky a sendviče, a to z různého těsta – jiný program má pekárna na bílou pšeničnou mouku, jiný pro celozrnnou mouku, jiný pro žitnou mouku. Upeče bílý italský nadýchaný chléb i klasické úzké bagety. Dále digitální pekárna disponuje speciálním pečicím programem výroby bezlepkového chleba (bezlepkový režim).

S jejich provozem se seznamíme příště.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...