Co všechno se děje v chladničce

Co všechno se děje v chladničce

Správný výběr chladničky by měl směřovat mimo jiné také k tomu, abychom se v ní co nejlépe orientovali a abychom na první pohled věděli, jestli je v ní správná teplota. V tom všem napomáhá vhodné osvětlení interiéru chladničky, provozní kontrolky na dveřích, ale i variabilní vnitřní uspořádání. Ovládání chladničky ale...

Správný výběr chladničky by měl směřovat mimo jiné také k tomu, abychom se v ní co nejlépe orientovali a abychom na první pohled věděli, jestli je v ní správná teplota. V tom všem napomáhá vhodné osvětlení interiéru chladničky, provozní kontrolky na dveřích, ale i variabilní vnitřní uspořádání. Ovládání chladničky ale začíná ještě jednou velmi podstatnou věcí – pohodlným otevíráním a tedy volbou pravých nebo levých dveří. Většina chladniček má dnes výběr mezi pravým či levým zavíráním a moderní kolejnicový systém ukotvení dveří dovoluje dveře přestavět.

Praktické kontrolky chodu
Dnes již běžné kontrolky provozu, informující nás o teplotních podmínkách v chladničce, umisťují výrobci na horní lištu chladničky nebo na dveře. Bez otevírání dveří tak můžeme vyčíst na elektronickém teploměru, kolik je uvnitř stupňů. Pokud se něco děje a teplota se zvýší, poznáme to na světelné varovné kontrolce zvýšení teploty. Některé chladničky disponují navíc také akustickým signálem, který nebezpečnou teplotu uvnitř chladničky hlásí. Jiná kontrolka hlásí, že probíhá odmrazování.

Vydatnější a úspornější osvětlení
Výrobci šetří energii v každém ohledu – v kvalitních chladničkách je zabudováno úsporné halogenové osvětlení s nižší spotřebou energie a mnohem nižší poruchovostí, takže i vyšší životností. Výsledek takovéhoto šetření je pro nás ovšem příjemný ještě v dalším důležitém směru – v chladničce mnohem lépe vidíme a orientujeme se. Proti staršímu nažloutlému a často blikajícímu světlu je viditelnost halogenů udávána dokonce až o 70 % lepší.

Chladnička pro extrémně pohodlné
A lahůdka nakonec – pro toho, kdo chce vidět ve své chladničce úplně všechno na první pohled a bez otevírání dveří, existuje kombinovaná chladnička Magické zrcadlo neboli Magic mirror. Dveře obou částí - chladničky i mrazničky - jsou ze speciálního materiálu, který po stisknutí knoflíku na ovládacím panelu úplně zprůhlední a vytvoří velké průzory (skutečně magická zrcadla), kterými uvidíme, jaký je uvnitř stav zásob a co je potřeba dokoupit!

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...