Uklidňující orientální doplňky

Uklidňující orientální doplňky

Nudí vás kuchyňské doplňky, které má kdekdo, které vidíme pořád dokola v každém obchodním domě? Pokud navíc inklinujete k vaření ve stylu východních kuchyní, není nic lehčího, než to spojit. Tedy orientálně nejen vařit, ale také dodat interiéru své kuchyně originální punc Východu. Jako ctitelé stále oblíbenější...

Nudí vás kuchyňské doplňky, které má kdekdo, které vidíme pořád dokola v každém obchodním domě? Pokud navíc inklinujete k vaření ve stylu východních kuchyní, není nic lehčího, než to spojit. Tedy orientálně nejen vařit, ale také dodat interiéru své kuchyně originální punc Východu.

Jako ctitelé stále oblíbenější čínské kuchyně například brzy zjišťujeme, že nám v kuchyni i spíži rychle přibývají různé ingredience – koření, omáčky, sušené houby, rýžové nudle, jasmínová rýže, čaje i omáčky. A jaksi už není kam a jak to všechno elegantně umístit. Kontejnery z čirého skla, barevné plastové dózy ani drátěný program se nám nejeví v tomto případě jako nejstylovější řešení. Chce to zkrátka přírodní a citlivě zpracované materiály.

Využití velkých bambusových krabic a košů nahrává móda otevřených kuchyňských polic a modulů - takový pracovní stůl může mít ve spodní polici třeba bambusové boxy na pokličky. V menších bambusových krabicích se skryjí třeba i nevzhledné levné plastové boxy, takže tu můžeme skladovat i sypké potraviny jako je rýže. Na krabici můžeme přilepit vystřižený obrázek i nápis z originálního balení. Také typické čínské černé či červené lakové krabičky mohou být efektním obalem zcela prozaického obsahu jako jsou třeba nudle.

A co velké mísy na ovoce? V orientálním pojetí budou opravdu výrazným solitérem na našem jídelním stole. Hrubě vydlabávané z orientálních dřev jsou působivým protikladem k minimalistickému nábytku úpravné moderní kuchyně. Také takové doplňky jako lakové dřevěné červené žaluzie, vázy ze stonků bambusu, ubrusy i efektní polštářky na jídelní lavice a židle udělají s naší kuchyní velkou změnu.

Netradiční zeleň velké kuchyni dodá papyrus a drobnolistý bambus v dřevěných kontejnerech postavených na zemi (v malé kuchyni všechno ve zmenšeném vydání a na parapetu). A dílo korunuje kovová orientální lampička, která skvěle nahradí světlo svíček při slavnostní večeři…

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...