Schovávat spotřebiče časem omrzí

Schovávat spotřebiče časem omrzí

Na to sází mimo jiné výrobky i nová řada chladniček britské firmy Smeg, nazvaná Smeg’s ‘50’s style. Mít spořádaně seřazenou chladničku, myčku i mikrovlnku za jednotnými dvířky kuchyňské linky je sice praktické, ale po pár letech – není to nuda? Navíc když nás designéři neustále lákají, abychom zejména chladničky...

Na to sází mimo jiné výrobky i nová řada chladniček britské firmy Smeg, nazvaná Smeg’s ‘50’s style. Mít spořádaně seřazenou chladničku, myčku i mikrovlnku za jednotnými dvířky kuchyňské linky je sice praktické, ale po pár letech – není to nuda? Navíc když nás designéři neustále lákají, abychom zejména chladničky nechali očím na odiv.

Pokud bývaly chladničky bílé a pravoúhlé, nebylo pravda na co koukat. Pak se ale hrany zaoblovaly, profily zjemňovaly a objevovala se i barva (před pár lety žluté chladničky a boom nerezových) – a proč? No přece aby to bylo vidět. Takže logicky chladničky se ihned zase ocitly volně stojící v prostoru.

Dnes jsme zpět v čase u designu 50. let a je to opravdu hit. Což mohou potvrdit právě nádherně pastelové chladničky Smeg’s ‘50’s style. Původně se nabízely v pěti unikátních, neokoukaných barvách, nyní je už odstínů rovných 10, přičemž přímá oranžová je jednou z nejsvítivějších.

Uvnitř je nejprogresivnější technika, navrch sentimentální, pastelové a „retro“ barvy. To je zřejmě záruka velkého úspěchu. Co už totiž může být ve větším kontrastu s vestavěnými chladničkami? Barvy jsou k dispozici od pastelově modré a pastelově zelené přes růžovou, oranžovou, červenou, temně modrou až po krémovou, ale i černou. Oranžová je nejjasnější barvou z kolekce.

Na krásně zaoblené tvary ve stylu 50. let je radost se podívat a taková lednička je zřejmě přece jenom lákavější na pohled, rozhodně si mnohem rychleji a barvitěji vybavíme lahůdky v ní ukryté než při pohledu na fádní kuchyňskou stěnu jednotvárných dvířek. Barvy totiž přímo evokují lahůdky: je tu barva pistáciová, malinová, jahodová, kakaová... Barvy jsou zcela svérázné, vyloženě lákavé a neotřelé. Pro padesátá léta jsou rovněž typické masivní úchytky.

Chladničky jsou nejen vizuálně příjemné, ale také moderně vybavené – samozřejmostí jsou zóny s různým tepelným režimem - oddělení se „spižní“ teplotou, box na led, kontejner na zeleninu a ovoce i prostor na víno. Retro pastelové chladničky jsou rozhodně centrálním a nepřehlédnutelným bodem v každé kuchyni.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...