Malá chladnička může být praktická

Malá chladnička může být praktická

Malá chladnička není malá myčka. Myčka je vždycky lepší o něco větší, ale malá lednička se jednoduše může hodit. Výborná je pro jednočlennou nenáročnou domácnost, a protože je to poměrně malá investice, může sloužit i dočasně, později ji třeba přestěhujeme na chatu a podobně. Vybrat bychom měli rozhodně chladničku s...

Malá chladnička není malá myčka. Myčka je vždycky lepší o něco větší, ale malá lednička se jednoduše může hodit. Výborná je pro jednočlennou nenáročnou domácnost, a protože je to poměrně malá investice, může sloužit i dočasně, později ji třeba přestěhujeme na chatu a podobně. Vybrat bychom měli rozhodně chladničku s energetickou náročností A, nejhůře B.

Zatímco šířku si maličké i ty největší chladničky ponechávají od 50 do 60 cm a s hloubkou je to podobné, je jasné, že rozdíl v jejich objemu se projevuje na jejich výšce. Vyrábějí se v jakýchsi „výškových skocích“: nejmenší mají asi 50 cm, ty větší kolem 80 cm a další pak něco nad metr.

Jaké tedy jsou nejmenší chladničky? Samozřejmě jednodvéřové a jednokompresorové, některé mají zaměnitelné dveře, jiné ne. Jsou monoklimatické, případně mají maličký mrazicí prostor, označený jako „prostor na led“ - je to nízká skříňka, do které se skutečně vejde tak miska na výrobu ledu.

Malé vestavné chladničky jsou dražší než ty volně stojící. Při výšce 58 cm jsme třeba našli vestavnou chladničku za 6.700 Kč, srovnatelná volně stojící byla o více než dva tisíce levnější. Za cenu 5 až 6 tisíc už pořídíme volně stojící chladničku o výšce kolem 85 cm.

Minichladničky
Ty nejmenší jsou asi půl metru vysoké, spotřebují často méně než 0,5 kWh. Taková chladicí krychle o rozměrech 52x53x59 (a v ceně kolem 5.000 korun) má objem 67 litrů, malý mrazicí prostor a udávanou spotřebu dokonce 0,38 kWh. Postavit ji můžeme na pult, sníženou polici, pokud se ovšem nechceme ohýbat až k zemi – vždyť spodní police je jen pár centimetrů nad podlahou! Trpasličí chladnička (cena dosahuje jen pár stovek nad 3.000 korun) o velikosti 49x45x46 má vybavení jednoduché, ale funkční a pro jednu osobu postačující. Vnitřní prostor rozdělený jednou policí, úzká schránka na misku s ledem nebo třeba na krátkodobé uchování jednoho mraženého jídla, masivní dveře „Jumbo“ mají zevnitř to, co na nich zejména oceníme: je to rozšířená police na velké a široké lahve.

Chladničky pod pracovní pult
Pokud nechceme chladničku vestavěnou do linky a z různých důvodů dáváme přednost volně stojící chladničce - s dvířky viditelnými pod pracovní plochou - můžeme si vybrat mezi typy o výšce 80 až 85 centimetrů. Chladničku umístíme mezi volné moduly, nebo vsuneme mezi kuchyňské skříňky a společně vše překryjeme hezkou pracovní deskou, kterou si můžeme výškově přizpůsobit.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...