Snídaně ve skle

Snídaně ve skle

Dáte také po ránu na stůl čaj v prvním hrnku, po kterém ještě napůl poslepu sáhnete do kredence? Nebo nesnídáte a jen zhltnete vestoje kávu? Náladu určitě zlepší rychlá snídaně servírovaná ve skle, nezabere přitom čas. Jenom vybereme sklo bytelné, silné, v některých případech varné. Ranní čaj si místo do obyčejného...

Dáte také po ránu na stůl čaj v prvním hrnku, po kterém ještě napůl poslepu sáhnete do kredence? Nebo nesnídáte a jen zhltnete vestoje kávu? Náladu určitě zlepší rychlá snídaně servírovaná ve skle, nezabere přitom čas. Jenom vybereme sklo bytelné, silné, v některých případech varné.

Ranní čaj si místo do obyčejného hrnku připravíme do skleněné konvičky, popíjet jej také můžeme ze skleněných šálků – ve skle krásně vynikne barva nálevů z různých čajových sort. Kávu si dáme ze sklenky s objímkou. Vychutnat si ji ale můžeme z maličkých espreso hrníčků, které se i s podtalířkem vyrábějí ze silného pískovaného skla.

Vysoký úzký skleněný džbán zdobí stůl naplněný jablečným nebo citrusovým džusem. Nejlepší je čerstvě vymačkaná šťáva, kterou trochu ředíme vodou; nemusíme ji pít koncentrovanou. Džus jistě budeme pít ze skleniček, ale jakých? Jeho barva vynikne opět v něčem alespoň trochu zvláštním – což zkusit nalít jej do vyšší sklenky na malé stopce nebo nízké sklenky old fashioned?

Silnostěnné skleněné mísy použijeme k servírování čerstvého ovoce, které by u snídaně nemělo chybět – jíst bychom je měli především na lačno.

Širší silné skleněné misky použijeme na rychlou, dobrou a velmi zdravou snídani. Jejím základem je obilí, kvalitní jogurt a jablko. Takový pokrm po ránu osvěží, nezatíží organismus, prospěje mozku (přinese dobrou náladu a současně dodá energii), prospěje i zažívacímu ústrojí díky vláknině z obilí a živým bakteriím z jogurtu….

Rychlé müsli
Nejdříve dáme porci obilných vloček na silnostěnný rendlík nebo na pánev, přidáme trochu pískového nebo moučkového cukru a pak jen chvíli mícháme, dokud se cukr nerozpustí a neobalí vločky, které se zároveň osmahnou. Dáme do misky, přidáme bílý živý jogurt a přistrouháme jedno jablko. Ochutnáme a můžeme konstatovat, že v jednoduchosti je skrytá nejen krása, ale v tomto případě i výborná chuť.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...