Kuchyně k rychlému opotřebení

Kuchyně k rychlému opotřebení

Hodláte svůj byt pronajmout nebo na nějaký čas dát k dispozici dospívajícímu synovi (a tedy často i jeho přátelům)? V obou případech je zde důvod předpokládat, že se kuchyně poněkud rychleji opotřebuje – počítat musíme i s poněkud ledabylejším zacházením se zařízením i spotřebiči. Možná bude nutné předem kuchyni...

Hodláte svůj byt pronajmout nebo na nějaký čas dát k dispozici dospívajícímu synovi
(a tedy často i jeho přátelům)? V obou případech je zde důvod předpokládat, že se kuchyně poněkud rychleji opotřebuje – počítat musíme i s poněkud ledabylejším zacházením se zařízením i spotřebiči. Možná bude nutné předem kuchyni trochu obměnit a zároveň důmyslně a tvůrčím způsobem vylepšit. Kuchyně v takové situaci musí být funkční, i když ne přepychová, měla by však dobře vypadat a hlavně – opravdu musí něco vydržet. Investovat bychom do ní měli s rozmyslem, chytře a efektivně.

Máme-li opravdu štěstí, může se nám poštěstit, že koupíme z druhé ruky celou zachovalou kuchyňskou linku v moderním stylu - s plnovýsuvy, se zabudovanou ledničkou, případně myčkou a varnou deskou. Takových nabídek je ale opravdu málo, a tak bychom se měli raději připravit na více tvůrčí práce. Taková s citem vymyšlená kuchyně je pak leckdy výraznější než nová – podmínkou je perfektní sladění barvy dvířek, pracovní desky, tvaru úchytek i dřezové baterie.

Pokud máme kuchyňskou linku poměrně zachovalou, jen povrch už není příliš „in“, můžeme tomu rychle a lehce pomoci. Dražší je koupit celá nová dvířka, levnější je omladit je pomocí speciální tapety, třeba typu cd fix. Ta je k dostání v nepřeberně široké nabídce vzorů – kuchyňská dvířka můžeme vyrobit jakoby „kovová“, a to ještě hladká nebo rastrovaná, dále se vzorem korku nebo různých dřev; fólii si ale můžeme vybrat i se vzorem proutěné vazby a další. Efekt bude dokončen správným výběrem úchytek, které jako významný detail dotáhnou výsledný dojem z celé kuchyně. Totéž platí o nové pracovní desce, která dělá dojem ještě větší – koupit můžeme v různých akcích nebo obchodech pro kutily skoro třímetrovou desku pod tisíc korun. A když si s sebou přineseme nový dřez, ještě nám leckde přímo na místě na požádání vyříznou do desky otvor a dřez osadí.

Dobrá a spolehlivá chladnička se dnes dá pořídit také levně, navíc u ní nehrozí poškození tak výrazně jako u ledabylého zacházení s pračkou. Umístíme-li proto do kuchyně také pračku, zvolíme u staršího typu raději osvědčenou značku. Dáme také přednost spotřebiči s alespoň půlroční záruční lhůtou, abychom hned neplatili za opravy.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...