Chystáme úpravy zahradní kuchyně

Chystáme úpravy zahradní kuchyně

Pomalu nastává doba prázdnin, a tedy čas domácího vylepšování - radikálních rekonstrukcí i drobných přestaveb doma, ale také v zahradě. S jídlem se v červnu pravidelně stěhujeme alespoň trochu do přírody – ať už si večeři dáme na malém balkoně, nebo pořádáme grilovací party na velké zahradě. Dnes, v nejdelší den...

Pomalu nastává doba prázdnin, a tedy čas domácího vylepšování - radikálních rekonstrukcí i drobných přestaveb doma, ale také v zahradě.

z nabídky společnosti NORMANS jídlem se v červnu pravidelně stěhujeme alespoň trochu do přírody – ať už si večeři dáme na malém balkoně, nebo pořádáme grilovací party na velké zahradě. Dnes, v nejdelší den roku, při příjemném večerním posezení pod širým nebem třeba jen tak mimochodem posoudíme, jaký je stav naší letní kuchyně teď, na samém začátku letní sezóny. Co tady bude nezbytné opravit, doplnit, vylepšit a dobudovat. Proměnlivé počasí nás možná zažene pod přístřešek, který po roce opět přijde ke slovu, neboť zde můžeme stolovat i postavit přenosný gril a kde můžeme spřádat plány na celé léto, do čeho se jako amatérští řemeslníci pustíme v kuchyni doma i na zahradě.

Jak už jsme konstatovali, jeden z nejvděčnějších materiálů, vzbuzujících – a nejen v kuchyni – pocit domáckosti, útulnosti, je „obyčejná“ cihla. Větší skleněné plochy v kuchyni zase navozují dojem čistoty – jsou honosné, lesklé, hladké a přísné. Spojení obou materiálů může být proto zajímavé. Sklo cihlu odlehčuje a umravňuje; nepravidelnost, případně i lehká „otlučenost“ cihly zase potlačuje přísnost skla. Neobvyklé spojení se může uplatnit nejen u minule zmíněného regálu, kde bude umocněno nasvícením skleněných poliček, ale také třeba u neobvyklého stolu s cihlovými nohami – tedy spíše sloupky - a skleněnou deskou.

Jinak se ale s cihlami můžeme vyřádit ještě více na zahradě, na terase či v letní kuchyni - všude, kam se s naší domácí gastronomií na léto přesunujeme. Tady budeme pravděpodobně cihly kombinovat s materiály méně křehkými, než je právě sklo. Bude to jistě další přírodní materiál – dřevo – ve všech jeho možných podobách, dále kov – a to třeba jako předměty z dílny uměleckého kováře: ať už to budou drobnější předměty jako třeba domácí zvon, kterým budeme svolávat na večeři do zahrady, nebo prozaičtější věci jako mříž, plot či brána, ale také ozdobné praktické kovové náčiní na grilování a podobně.

-ag-
Foto na hlavní straně: z nabídky společnosti DŘEVO - VZ

Komentáře

Načítám komentáře...