Nová chladnička a pochoutky z ní

Nová chladnička a pochoutky z ní

Při hledání nové chladničky bychom opravdu měli najít přesně to, co potřebujeme, ne to co je módní. Situace na trhu nám to opravdu dovoluje. Desítky spotřebičů všech myslitelných velikostí a cen, spotřebiče širší nebo užší – takové, které vmáčkneme i do půlmetrové mezery, i super lednice dvoudveřové. Nemluvíme teď ani...

Při hledání nové chladničky bychom opravdu měli najít přesně to, co potřebujeme, ne to co je módní. Situace na trhu nám to opravdu dovoluje. Desítky spotřebičů všech myslitelných velikostí a cen, spotřebiče širší nebo užší – takové, které vmáčkneme i do půlmetrové mezery, i super lednice dvoudveřové. Nemluvíme teď ani o nepřeberném množství chladniček vestavěných.

Pokud se nám jídlo kupí ve spíži, malá chladnička přetéká, chladíme opravdu hodně nápojů, jsme fandové mražení úrody z vlastní zahrady a navíc potřebujeme poměrně hodně ledu – pak není nad čím uvažovat a investujeme do opravdu velké a komfortní chladicí kombinace. A hned ji můžeme otestovat - pro začátek vyzkoušíme ledové malinové pochoutky. Lesní nebo zahradní maliny jsou tou pravou sezónní pochoutkou, kterou můžeme zhodnotit za použití mrazničky, mixéru a s přidáním smetany, šlehačky, mléka a cukru.

Malinová zmrzlina
20 - 25 dkg čerstvých malin (nebo malinovou dřeň) smícháme s přibližně 1/2 litrem pevně ušlehané smetany, podle chuti dosladíme a necháme v mrazničce zmrazit.

Dospělým pak pokapeme likérem – vaječným koňakem, griotkou a podobně, dětem cukrovým ovocným sirupem.

Malinový koktajl
1/4 litru vody, 20 dkg malin nebo krabička zmražené dřeně, lžička citronové šťávy a lžíce mléka. Všechny zchlazené ingredience umixujeme v mixéru a ihned podáváme.

Malinový polárkový koktajl
1/3 l chlazeného mléka, 2 vanilkové polárky nebo ruské (smetanové) zmrzliny, krabička malinové dřeně (nebo dvě hrsti čerstvých malin a lžíce cukru), 1 cl cukrového citronového sirupu. Všechno dáme do mixéru a důkladně rozmixujeme.

Jogurtové malinové mléko
1 bílý jogurt, 1 - 2 lžíce cukru, 1/8 l ledového mléka, 2 lžíce čerstvých malin. Všechno umixujeme; podle chuti můžeme také umixovat s ledem nebo dodatečně smíchat s ledovou tříští, a připravit si tak ledové jogurtové mléko.

-ag-
Foto: Whirlpool

Související článek
Měníme chladničku - větší nebo menší?

Komentáře

Načítám komentáře...