Corian jde vždycky s módou

Corian jde vždycky s módou

Vypadá vždycky dobře - v kombinaci s hliníkem, nerezem, sklem i dřevem. Povrchový materiál corian je totiž vstřícný a snášenlivý ke svému okolí. Vzhledově se snese s mnoha jinými tradičnějšími i moderními materiály využívanými v naší kuchyni a dá se s nimi výhodně kombinovat. Protože má ale hodně vysokou trvanlivost,...

Vypadá vždycky dobře - v kombinaci s hliníkem, nerezem, sklem i dřevem. Povrchový materiál corian je totiž vstřícný a snášenlivý ke svému okolí. Vzhledově se snese s mnoha jinými tradičnějšími i moderními materiály využívanými v naší kuchyni a dá se s nimi výhodně kombinovat. Protože má ale hodně vysokou trvanlivost, a protože jej můžeme v případě poškození lehce opravit, dá se říci, že většinu ostatních kuchyňských materiálů přežije.

Designéři oceňují corian především pro jeho schopnost tvarování do nečekaně atypických a atraktivních tvarů. Corian doposud lehce odolává všem módním vlnám, přizpůsobuje se jim a nikdy nevypadá „out“. Je ideální například v době, která přeje oblým tvarům a obloukům. Corian tak dobře zapadne do období různých „soft linií“ - dá se tvarovat do zvlněných linií, můžeme z něj vytvořit kuchyni bez rohů, plnou oblouků na pracovních deskách, oblých skříněk, s kulatým dřezem a zaobleným barovým pultem. Teplý a domácký dojem umocňuje kombinování corianu s dřevem.

A když se pak móda zhoupne a přeje minimalismu a přísným geometrickým liniím, je tu opět corian. Tentokrát přísně nařezaný do pravých úhlů a střídmě kombinovaný třeba se studeným nerezem a sklem.

Když pak přijde trend barevnějších a zdobnějších kuchyní, můžeme kombinovat různé barvy a vzory corianu mezi sebou. Okraje ploch z corianu mohou být ozdobně tvarovány a „vykrajovány“, nebo mohou být do jednobarevného povrchu vloženy plošky v kontrastních barvách. Z corianu tak šikovný řemeslník vytvoří efektní mozaiku.

Corian, jak bylo řečeno, se výborně tvaruje - lze jej řezat a obrábět jako dřevo, spojovat jeho jednotlivé díly bezespárovou metodou i tvarovat za tepla. Pracovní deska z tohoto materiálu se tudíž i dobře přizpůsobuje všem nepravidelnostem interiéru: křivé stěně i šikmému rohu, ostrým úhlům, různým zakřivením a obloukům. Tato designová přizpůsobivost je umocněna jeho poměrně křehkým a jemným vzhledem, nápaditou barevností a dlouhotrvajícími vzory.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...