Mnoho barev corianu – je těžké si vybrat

Mnoho barev corianu – je těžké si vybrat

Pracovní plochu z corianu si můžeme vybrat v různé tloušťce – desky se vyrábějí standardně v 6 mm, 12,3 mm nebo 19 milimetrech. Tento výběr není tak těžký, problémy většinou nastanou až když přijde na řadu barevná škála. Ta je tak obrovská, že si třeba někdy vybrat ani nedokážeme. Na výběr totiž máme něco přes stovku...

Pracovní plochu z corianu si můžeme vybrat v různé tloušťce – desky se vyrábějí standardně v 6 mm, 12,3 mm nebo 19 milimetrech. Tento výběr není tak těžký, problémy většinou nastanou až když přijde na řadu barevná škála. Ta je tak obrovská, že si třeba někdy vybrat ani nedokážeme. Na výběr totiž máme něco přes stovku barevných variací.

Barevná škála je široká, přičemž nejvíce je odstínů v jemně zrnitých, přírodně laděných barevnostech. Corian umí vypadat podobně jako mramor, porcelán, kamenina, pískovec nebo žula. A to všechno ještě v mnoha variacích. Přímých, jasných barev je proti tomu jenom několik. Stojí ale zato. Jasná žlutá, modrá nebo červená rozsvítí a pozvedne kuchyňský interiér dokonale. Chce to ale většinou školené oko odborníka, amatérská kombinace by nás mohla přijít draho.

Corian je materiál celkově probarvený, s rovnoměrně rozloženou barvou a texturou v celém průřezu. Barva tedy není jen slupka na povrchu, takže ji nemůžeme odlomit, prořezat či odloupnout. Proto se také na corianu dobře opravují šrámy a drobné oděrky. A proto také corian dlouho nejen vydrží, ale i po letech dobře vypadá; jeho vzhled se skoro nemění.

Matný, lesklý, superlesklý...
Vybrat si můžeme ze tří typů finální úpravy corianu: povrch pracovní desky můžeme mít například tzv. saténově matový, středně lesklý, anebo vysoce lesklý. Každý povrch má své estetické přednosti a dodává corianu trochu jiný vzhled. Jinak výběr je jenom na nás.

Před konečnou volbou v kuchyňském studiu posoudíme vhled co největší plochy pracovní desky, a to ze všech úhlů a při denním i umělém osvětlení.

Kvalita všech tří druhů desek je stejná, rozdíl se projeví jen při údržbě, kdy je doporučován při silnějším znečištění na každý povrch trošku odlišný postup čištění jako nejúčinnější a nejšetrnější. Běžnou špínu zvládne u všech tří povrchů mýdlová voda a houbička. Vysoce lesklý povrch pak vždy celý lehce přeleštíme, aby jeho vzhled byl jednolitý.

-ag-
Foto: DuPont Corian®

Komentáře

Načítám komentáře...