Praktické kousky v kuchyni

Praktické kousky v kuchyni

V kuchyni se pořád natahujeme a ohýbáme, stále po něčem saháme. Jak se dostáváme třeba do nejhornějších polic? Opakovaně voláme nejvyššího člena rodiny nebo lezeme po židlích? Ano, v případě, že máme police nebo skříňky až do stropu, možná že jejich otevírání nemáme tak docela vyřešené. I když úplně až nahoru se...

V kuchyni se pořád natahujeme a ohýbáme, stále po něčem saháme. Jak se dostáváme třeba do nejhornějších polic? Opakovaně voláme nejvyššího člena rodiny nebo lezeme po židlích? Ano, v případě, že máme police nebo skříňky až do stropu, možná že jejich otevírání nemáme tak docela vyřešené. I když úplně až nahoru se většinou dávají věci, jejichž využití není až tak frekventované. Přesto lezení na židli není to pravé, stylové ani elegantní. Možná nebude marné zakoupit třeba schůdky – tedy něco, co opakovaně postrádáme.

Pěkné schůdky (v kuchyni stačí schody dva) mohou být povrchově neupravené a je na nás, jakou zvolíme finální úpravu. Namořit můžeme dřevo podle svého gusta a podle barevnosti naší kuchyně. Kuchyňské schůdky mohou vypadat jako žebřík nebo jako dvě stoličky na sobě. V prvním případě (je-li krásně truhlářsky zpracovaný a dřevěný a pokud máme v kuchyni místo) může někdy stát opřený o stěnu jako zvláštní dekorace, nebo (je-li hliníkový) jej rychle můžeme uložit do přilehlé spíže. Dřevěné schůdky mohou stát vedle kuchyňských skříněk, a případně slouží k příležitostnému odložení věcí.

Pokud nemáme věci moc vysoko, úplně nám postačí jednoduchá, bytelná dřevěná stolička.

Pořídit si můžeme i praktickou dřevěnou plošinu s kolečky. To zase abychom se nemuseli ohýbat, namáhat a přenášet těžká břemena. Takovou plošinu prodávají většinou na těžké a rozměrné květináče, ve kterých máme vysoké pokojové květiny. To se nám bude hodit třeba na rozhraní jídelny a kuchyně, které máme jen opticky oddělené. Pracovní a jídelní část odděluje třeba palma nebo vysoký fíkus; květiny tu slouží jako zelený, živý paraván. Rostliny, které snesou přemisťování, můžeme otáčet - a jejich posunutím získáme vždy jinou dimenzi celé místnosti. Dřevěnou desku s kolečky ale v kuchyni využijeme všestranněji, třeba k přemisťování jakéhokoliv těžké předmětu. Může být zasunuta pod pracovní deskou na zemi, tam, kde nejsou police. Takové řešení uvítáme třeba na chalupě. Pokud na desku umístíme třeba kuchyňské dřevěné bedny, které budou na plošině vyjíždět zpod pracovní plochy, získáme řešení připomínající zásuvky s „plnovýsuvem“.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...