Obměnitelná kuchyně

Obměnitelná kuchyně

Leckdo přijde do kuchyňského studia bez jasného záměru, aniž přesně ukáže na určitou kuchyni. Neřekne, že by chtěl právě něco takového, ale dejme tomu jenom s jinou pracovní deskou. Chce svou kuchyni pozměnit, ale vůbec neví přesně jak. V tomto případě to vyžaduje mnohem více přemýšlení, ale také zejména debatování a...

Leckdo přijde do kuchyňského studia bez jasného záměru, aniž přesně ukáže na určitou kuchyni. Neřekne, že by chtěl právě něco takového, ale dejme tomu jenom s jinou pracovní deskou. Chce svou kuchyni pozměnit, ale vůbec neví přesně jak. V tomto případě to vyžaduje mnohem více přemýšlení, ale také zejména debatování a konzultací s bytovým architektem, se kterým kuchyňská studia většinou spolupracují.

Kuchyně by měla být obměnitelná a doplnitelná. Ideální je v tomto případě postupovat od toho nejdůležitějšího, bez čeho se obejít nemůžeme a co dělá kuchyni kuchyní. K postupnému doplňování kuchyně jsou bezesporu nejlepší samostatné moduly. Nejprve se pořídí modul s dřezem, spotřebiče, a vyřeší se alespoň menší úložný prostor. Potom se dokupují moduly další.

Existuje skupina lidí, která by vše nejraději kupovala po částech. Chtějí si vyzkoušet, jak se jim v nové kuchyni žije a pracuje, a podle toho buď dále dokupovat, nebo vypouštět původně plánované kusy nábytku. Je faktem, že zjistit, že jsme koupili špatně jediný modul či obyčejnou skříňku, je o něco veselejší, než po pár týdnech zjistit, že ta stotisícová brčálově zelená nebo tmavošedá kuchyně, která byla tak skvělá v showroomu, v nás doma vyvolává skoro deprese a rádi bychom vařili ve veselejším prostředí...
Pokud patříme k této opatrnější skupině, postupujme tedy krok za krokem, a kombinujme uvážlivě. Přitom nonstop sledujme trendy a technické novinky. Letos jsou stále v kurzu rozmáchlé, super hladké a rovné plochy. Žádné spáry, rýhy a ozdůbky se netrpí. Hladké pracovní desky i dvířka kuchyní se také nejlépe udržují! Umělý kámen v mnoha podobách a se svým bezespárovým napojováním nás často uchvátí svou dokonalou hladkostí. K tomu v kuchyni roku 2005 rozhodně patří i hodně skla, hliníku, lesklého chrómu a jasných barev. A dodejme, že hlavně neokoukaných a originálních barev.

-ag-
Foto: SIRIUS Design

Komentáře

Načítám komentáře...