Lahůdky na ohni připravené aneb Ohniště na naší zahradě

Lahůdky na ohni připravené aneb Ohniště na naší zahradě

Pro někoho je nejoblíbenějším „gastronomickým koutkem“ zahrady obyčejné ohniště – zatímco různé honosné krby, promyšlené grily či udírny jej nezajímají. Ohniště znamená posezení u otevřeného, volného a ničím nelimitovaného ohně. Ohniště z kamenů nebo cihel je ve své jednoduchosti doplňkem zahrady, který neurazí a na...

Pro někoho je nejoblíbenějším „gastronomickým koutkem“ zahrady obyčejné ohniště – zatímco různé honosné krby, promyšlené grily či udírny jej nezajímají. Ohniště znamená posezení u otevřeného, volného a ničím nelimitovaného ohně. Ohniště z kamenů nebo cihel je ve své jednoduchosti doplňkem zahrady, který neurazí a na kterém si také - přes jeho jednoduchost - připravíme nejednu lahůdku.

ohniště z nabídky firmy VladekoOhniště si můžeme vybudovat sami tím nejjednodušším způsobem – klasickým poskládáním cihel nebo vhodných kamenů do kruhu. Když vyskládáme cihlovou zídku do tvaru U (otevřenou stranou budeme přikládat dříví), na U položíme rošt, tak už se dají grilovat kotlety a další lahůdky.

Zahradní ohniště dnes ale můžeme také jednoduše koupit. Na výběr máme levnější betonové varianty nebo podstatně dražší (ale i designově dokonalé) vyvýšené ohniště z oceli. Jednoduchý betonový kruh s roštem se položí přímo na zem. Kruh má různý průměr (kolem 80 centimetrů) a vysoký je asi 30 centimetrů; je buď hladký, nebo má povrch z kamínků. Součástí tohoto ohniště je ocelový rošt.

Pokud jsme zároveň majitelé toho nejkrásnějšího anglického trávníku, který nechceme ničit žádným zakládáním táboráku, a navíc bychom si rádi připravovali večeři pokaždé v jiném konci zahrady, nabízí se jedno neokoukané řešení. Pořídíme si originální věc – přenosné kulaté nebo hranaté zahradní ohniště. Trávník nám nezničí, protože je vyvýšené - stojí na třech nebo čtyřech kovových nohách. Je to v podstatě stolek na nožkách, na něj je posazen jakýsi kovový – kulatý nebo hranatý perforovaný koš, uvnitř kterého se ohniště z nabídky firmy Homeline, ceny: ohniště vlevo 5700 Kč, ohniště vpravo 5900 Kčrozdělá oheň. Kovové zahradní ohniště slouží ke spalování dřeva a je možné je doplnit také roštem na grilování. Vybrat si můžeme ohniště v provedení nerez nebo elegantní v tmavé patinované oceli.

Tato ohniště mají výšku 60 centimetrů, rozměry asi 50 x 50 cm, respektive průměr kulatého ohniště je půl metru a váží kolem 11 - 12 kg. Přeneseme je proto bez problémů na terasu, doprostřed trávníku nebo na odlehlý konec zahrady – vždy podle chuti a nálady nebo počasí.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...