Jednoduše krásné grily

Jednoduše krásné grily

Ocelové designové lahůdky, z nichž některé připomínají starodávný vozík zmrzlináře, jiné kulaté sudy, další malá kamínka s vysokým komínem nebo kovové sloupky... Grily, které dnes představujeme, jsou pozoruhodné zejména z hlediska neobvyklého designu. Nejmenší originální gril vypadá jako nerezový sloupek, uzavřený...

Ocelové designové lahůdky, z nichž některé připomínají starodávný vozík zmrzlináře, jiné kulaté sudy, další malá kamínka s vysokým komínem nebo kovové sloupky...

Grily, které dnes představujeme, jsou pozoruhodné zejména z hlediska neobvyklého designu. Nejmenší originální gril vypadá jako nerezový sloupek, uzavřený poklopem s dřevěnou rukojetí. Je lehký (kolem 6 kg) a cena nedosahuje 4.000 Kč. Má chromovaný rošt, klapky k regulaci vzduchu a také klapku k vysypávání popela. A ještě něco – stojí se u něj opravdu pohodlně, má komfortní výšku 105 cm.

A co hostům předstírat, že nám na zahradě přistálo UFO? Ale je to zase další podoba nerezového grilu! Kulovitý tvar na trojnožce (dokonale stojí v nerovném terénu!) má víko s dřevěným držadlem,
chromovaný rošt, klapky na regulaci vzduchu. A pokud nás okouzlil, stačí, když si budeme pamatovat číslo 2,8 – tolik přibližně váží (v kg) i stojí (v Kč cca 2.800)!

Další zajímavý a nápadný gril s nepřehlédnutelným komínkem rozhodně zaujme na každé gardenparty. Pokud do něj chceme investovat, připravme si něco nad 30.000,- Kč. Gril je pojízdný (váží 74 kg), k čemuž slouží dvě postranní držadla i větší kolečka, dále disponuje šamotovou vyzdívkou, jeho součástí je jak chromovaný rošt, tak i jehly na rožnění.

Za cenu kolem 2.200,- Kč můžeme mít atypický a kouzelný „retro“ ocelový gril ve tvaru zavařovacího hrnce. Poslouží ke grilování i uzení, ve víku má zabudovaný teploměr, dva chromované rošty a lehce jej přeneseme kamkoliv – váží kolem 7 kg. Tento gril je jako dělaný pro ty, kdo ocení design – podle fantazie připomíná luk s napjatou tětivou, nebo plachtu plachetnice, nebo snad prohnutý rybářský prut?. Gril je opět vyroben z nerezové oceli – včetně lanka a řetězu. Jeho výhodou je to, že rošt si můžeme výškově přizpůsobit – jeho výška se dá nastavit řetězem a ohniště se dá pohodlně vyprázdnit při čištění.

Za 9.000,- Kč můžeme mít tento zajímavý přenosný gril, připomínající snad nejvíce vysoký elegantní popelník, anebo třeba vzdáleně i kyblík na chlazení sektu.

Jeho výhodou je ochrana proti větru, opět má klapky – jak k regulaci vzduchu, tak k vysypávání popelu. Gril váží 10 kg.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...