Je to ještě mikrovlnka, nebo už trouba?

Je to ještě mikrovlnka, nebo už trouba?

Mikrovlnnou troubu jsme si zvykli vnímat jako mladší sestru té velké, tradiční, která odjakživa vévodila každé kuchyni. Jenže to...

Mikrovlnnou troubu jsme si zvykli vnímat jako mladší sestru té velké, tradiční, která odjakživa vévodila každé kuchyni. Jenže to už není tak docela pravda, tohle dítko nám velice rychle vyrostlo a rozvilo se do netušené krásy. Mikrovlnné trouby díky kombinaci mikrovln a horkého vzduchu, díky všem svým dalším dobrým vlastnostem zapříčiněným inteligentními technologiemi nového věku se nejen dají směle s tradičními troubami srovnat, ale navíc vyhrávají v rychlosti a ve využití prostoru.

Jet Chef – mikrovlnka 3 v 1
Zlatavou a křupavou pečeni až donedávna spolehlivě zvládla jenom klasická trouba. Jenže pak společnost Whirlpool nabídla zákazníkům kombinaci mikrovln s horkým vzduchem, narodila se funkce Crisp u trub JT 359 (i v provedení nerez), JT 358 či JT 356, a najednou je jasné, že možnosti využití těchto spotřebičů jsou nekonečné. Crisp totiž umí zázračně péct třeba kuřátko dozlatova a dokřupava, shora a díky speciální pánvi i zespodu, jak to doposud dokázala jen klasická trouba. A navíc v několika minutách! Unikátní inteligentní funkce 6. smysl pak ještě pohlídá, abychom při přípravě oběda nic nepokazili. Jet Chef se svými patentovanými technologiemi v sobě kombinuje funkce pro ohřívání, vaření, vaření v páře, grilování, pečení – a to dokonce i kynutého těsta! Křemíkový gril Quartz dosáhne teploty až 800 °C během jediné minuty. Objemem 31 litrů a průměrem otočného talíře 36 cm patří k nejprostornějším na trhu. Model JT 359 nabízí i zdravé vaření v páře pomocí funkce Jet Steam a speciální nádoby dodávané spolu s výrobkem, které zachová výživné látky v potravinách, nezmění jejich barvu ani tvar. Prostě Jet Chef je multifunkční a tradiční trouba zároveň! Maximální vnitřní objem, minimalizované vnější rozměry a snadné ovládání, které je doplněno přehledným LCD displejem umístěným přímo v horní části rukojeti, z ní činí nepostradatelnou pomocnici v naší kuchyni. Doporučená cena JT 359 IX (nerez) je 17.990 Kč, JT 359 AL: 14.990 Kč, JT 358 AL: 12.990 Kč (není vybavena patentovanou technologií 6. smysl), JT 356 AL: 11.990 Kč a JT 355 WH 9.490 Kč.

Mikrovlnka pro velkou rodinu
Ještě prostornější je mikrovlnná trouba AMW 545 z designové řady Progressive Line, kterou lze využít také v dokonalé designové i funkční symbióze s tradiční horkovzdušnou troubou TWIN AKZ 498. Dokáže upéct pizzu dokonce o průměru 40 cm! Vnitřní objem je 40 litrů. K výbavě patří klasický plech, který umožňuje pečení i velkých kusů masa, zvládne rovněž klasické kynuté buchty. Je vybavena 6. smyslem, systémem distribuce mikrovln 3D, který jídlo stejnoměrně prohřívá, i horkým vzduchem pro klasické pečení pokrmů, grilem, funkcemi Crisp, Jet Defrost pro superrychlé rozmrazování či Jet Steam pro zdravé vaření v páře. A jako všechny trouby Whirlpool s patentovanými technologiemi zvládá všechny procesy v neuvěřitelně krátkém čase: jablečný koláč za 9 minut, půlku kuřete za dvacet. Doporučená cena multifunkční trouby TWIN AMW 545 v provedení nerez je 28.990 korun.

Pokud vás však v tuto chvíli napadlo, že nastal soumrak tradičních trub a je třeba je z kuchyní vystěhovat, nepospíchejte a nedělejte to! Mikrovlnná trouba je neocenitelnou pomocnicí ve vaší domácnosti, dokonalou kuchařkou pro každodenní stravování všech členů domácnosti i praktickou rádkyní v hektických časech nečekaných návštěv. Ovšem stále existuje ještě dost pochoutek, se kterými si neporadí ani geniální mikrovlnky značky Whirlpool – namátkou si připomeňme svatomartinskou husičku či voňavého vánočního krocana.

www.whirlpool.cz

Komentáře

Načítám komentáře...