Snadné projektování kuchyní - Intelligent Kitchens

Inteligentní kuchyně
Efektivně uspořádané funkční oblasti s promyšleným vnitřním vybavením optimalizují pracovní postupy a zkracují dráhy.

Autor:

Sotva jen nějaký jiný prostor vyžaduje tak podrobné plánování jako právě kuchyně. Aby vaření bylo zábavou, musí souhlasit ergonomie. Koncept Intelligent Kitchens (inteligentní kuchyně) společnosti Hettich ukazuje, na čem záleží.

Dobré plánování kuchyně se zaměřuje na pět funkčních oblastí, a tím zajišťuje krátkou cestu a plynulé pracovní procesy. Přitom se musí shodovat vybavení kuchyně, aby i po několika letech ještě stále odpovídalo všem funkčním požadavkům. Kdo bude respektovat následující tipy, ušetří si čas a nervy.

K základnímu uspořádání kuchyně patří pět funkčních oblastí – uchovávání potravin, příprava potravin, uchovávání hrnců a pánví, čisticích prostředků a odpadu i uchovávání příborů a nádobí. Jsou-li tyto oblasti konsekventně naplánovány, ušetří vám krátké dráhy mnoho času a peněz. Koncept Intelligent Kitchens společnosti Hettich ukazuje, které podrobnosti jsou při plánování kuchyně důležité. U společnosti Hettich si můžete na adrese kitchen-info@de.hettich.com vyžádat bezplatnou brožuru „Recepty pro inteligentní kuchyně“. K cíli se ještě rychleji dostanete na adrese www.intelligent-kitchens.com.

Inteligentní kuchyně

Zejména v oblastech uchovávání potravin a ukládání příborů a nádobí zásuvky a čelní výsuvy specifikují čelo kuchyně. Tak bude namáhavé sklánění a natahování při úklidu nepřehledných a těžko přístupných skříní s regálovými policemi a otočnými dveřmi patřit minulosti. Kromě toho je vidět celý obsah skříně a vše je na dosah. Plné výsuvy dnes patří ke standardnímu vybavení kuchyně, a proto jsou absolutně nezbytné“ při jejím plánování. Navíc je díky promyšlenému vnitřnímu vybavení získán větší prostor k udržování pořádku.

Inteligentní kuchyně
Kuchyňským snem bylo, aby zásuvky a čelní výsuvy automaticky vyjely po lehkém stisku libovolného bodu na čele. Vzhled bez úchytek je přesvědčivý stejně jako komfortní využívání. Neboť k otevření výsuvu stačí tlak pánve či kolena. To enormně usnadňuje manipulaci i u čel s úchytkami, pokud je například třeba pohybovat se systémy ke třídění odpadu nebo se zvláště těžkými a širokými čelními výsuvy s příbory. Elektronická hnací jednotka u Easys zajišťuje rovnoměrný pohyb při otevírání. K zavření zásuvek není zapotřebí elektrická podpora. I když proud někdy vypadne, můžete systém normálně otevřít.

Perfektní využití skříňky pod dřezem se jmenuje OrgaFlex. A tak má uživatel ve výsuvu dřezové spodní skříňky čisticí prostředky na dosah ruky. Libovolně posuvné kontejnery u předsazené zadní stěny výsuvu vytvářejí volný prostor tam, kde dosud byly nevyužité výklenky. Dobře ovladatelné, vyjímatelné kontejnery jsou vhodné pro čisticí prostředky nebo prostředky do myčky nádobí, a lze je také využít k ukládání odpadu.

Inteligentní kuchyně

Foto: Hettich

Komentáře

Načítám komentáře...