Co umí aktivní kyslík v chladničkách

Chladničky - aktivní kyslík
Nulová zóna Autor: Indesit Company, oficiální zdroj

Autor:

Pojem aktivní tříatomová molekula kyslíku laikovi mnoho neřekne, ale jako ozón ji zná každý. Technologie Active Oxygen napodobuje způsob, jakým příroda vytváří čerstvý vzduch, uvolňuje O3 do vnitřního prostoru chladničky, kde přispívá k udržení čistého a zdravého prostředí.

Chladničky - aktivní kyslík

Autor:

Konkrétně snižuje až o 90 % šíření bakterií a mikroorganismů, s tím souvisí omezení vzniku nepříjemných pachů až o 70 %. Molekuly ozónu jsou vytvářeny chemickou reakcí mezi třemi atomy kyslíku vyvolanou sérií drobných elektrických výbojů. V chladničce je pak jemně cítit vůně, s jakou se setkáváme po bouřce.

Aktivní kyslík a kvalita skladovaných potravin

Kromě udržování čistého užitného prostoru chladničky se technologie Active Oxygen podílí na zkvalitnění skladování potravin, neboť zpomaluje proces zrání ovoce a zeleniny. Jejich chuť, vůně a konzistence zůstávají zachovány. Dále zabraňuje šíření bakterií v masu, rybách a mléčných výrobcích. Uložené potraviny si udržují čerstvost i po více jak týdnu od uložení do chladničky.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejnovější chladnička s technologií Active Oxygen

Chladničky - aktivní kyslík
Čtyřdveřová chladnička Hotpoint Quadrio E4DG AAA X O3 Autor: Indesit Company, oficiální zdroj

Autor:

Řadu chladniček společnosti Indesit Company s aktivním kyslíkem rozšířila 70 cm široká, čtyřdveřová chladnička Hotpoint Quadrio E4DG AAA X O3 v energetické třídě A++, která v menších kuchyních supluje oblíbené americké chladničky. Čistý objem má 401 litrů, z toho 291 litrů připadá na chladničku a 110 litrů na mrazničku.

Kromě prodloužení čerstvosti potravin je dalším plusem chladničky úspora energie, daná právě použitím více dveří, resp. dvou samostatně otevíraných dveří u chladicího prostoru a dvou mrazicích zásuvek. Možnost otevírat pouze vybrané části chladničky umožňuje ušetřit až 50 % energie ve srovnání s běžnou kombinovanou dvoudveřovou chladničkou stejné šířky.

Nový typ chladničky je dále vybaven zásuvkou s tzv. nulovou zónou, která je ideální pro uchovávání chlazeného masa a ryb. Ty v ní vydrží čerstvé v rozmezí teplot 0 - 4 °C až 4 dny. Nechybí dvojice klasických zásuvek na zeleninu, které jsou nyní o 20 % prostornější, a jsou vybaveny systémem regulace míry vlhkosti. Oddělené zóny zamezují absorpci pachů z různých druhů zeleniny a prodlužují její čerstvost. Komfort chladničky ještě zvyšuje rozšířený úložný prostor ve dveřích, otočný výrobník ledu, držák na plechovky a oddíl na lahve.

Komentáře

Načítám komentáře...