RAIFFEISEN STAVEBNÍ SPOŘITELNA ZLEVNÍ PŘEKLENOVACÍ ÚVĚRY

Při výběru stavební spořitelny je třeba mít na paměti hned několik faktorů. Vedle výše úročení je dobré si všímat také poplatkové náročnosti s vyřízením úvěru u té které spořitelny. Tato otázka snad nemusí zajímat jen toho, kdo dopředu ví, že o žádný úvěr dříve ani později nebude mít zájem. Pro všechny ostatní hraje...

Při výběru stavební spořitelny je třeba mít na paměti hned několik faktorů. Vedle výše úročení je dobré si všímat také poplatkové náročnosti s vyřízením úvěru u té které spořitelny. Tato otázka snad nemusí zajímat jen toho, kdo dopředu ví, že o žádný úvěr dříve ani později nebude mít zájem. Pro všechny ostatní hraje provize za vyřízení úvěru poměrně velkou roli, neboť poplatky nejsou nijak zanedbatelné. Nejlevnější v tomto směru je Českomoravská stavební spořitelna, která nabízí oba dva typy úvěrů (řádný a překlenovací) bezplatně. Od nového roku bude stejnou výhodu svým klientům poskytovat také Raiffeisen stavební spořitelna.

Dosavadní podmínky této spořitelny při poskytování úvěrů byly zvýhodňující pouze u řádných úvěrů, které byly zdarma. Překlenovací však byly zatíženy provizí ve výši 1,5 % z cílové částky.

Všechny ostatní stavební spořitelny již tak přátelské v úvěrové politice vůči svým klientům nejsou. Žadatel o úvěr musí zaplatit provizi buď u překlenovacího, nebo až řádného úvěru. Pokud však účastník spoření rovnou čerpá řádný úvěr, je oproštěn od poplatků i v jiných případech. To se týká Všeobecné stavební spořitelny Komerční banky a Hypo stavební spořitelny u tarifu Nadstandard. V ostatních situacích poplatek za úvěr žadatele nemine.

Pro toho, kdo má zájem si založit stavební spoření ještě letos, může i výše tohoto poplatku sehrát svoji roli při výběru ústavu.

-HN-

Komentáře

Načítám komentáře...