VĚTŠÍ ZÁJEM

Komerční banka zaznamenala v letošním roce nárůst zájmu o hypoteční úvěry. Za měsíc leden nasmlouvala 447 hypoték, zatímco za celý loňský rok to bylo 1534 hypoték. Upevnila si tak své postavení na českém trhu s hypotečními úvěry, kde v současné době zaujímá čtvrtinový podíl. Celkem ke konci ledna nasmlouvala 5624...

Komerční banka zaznamenala v letošním roce nárůst zájmu o hypoteční úvěry. Za měsíc leden nasmlouvala 447 hypoték, zatímco za celý loňský rok to bylo 1534 hypoték. Upevnila si tak své postavení na českém trhu s hypotečními úvěry, kde v současné době zaujímá čtvrtinový podíl.

Celkem ke konci ledna nasmlouvala 5624 hypotečních úvěrů o objemu 9, 33 mld. korun, přičemž fyzickým osobám bylo poskytnuto 80 % této částky a 20 % bylo poskytnuto právnickým osobám a obcím.

Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů pro fyzické osoby - občany se v současné době pohybuje kolem 11,85 %, a u podnikatelských subjektů kolem 13,89 %, což v obou případech představuje mírné snížení ve srovnání s koncem loňského roku. V kombinaci se státní podporou a s možností odpočtu zaplacených úroků od základu daně může být úroková sazba stanovena dokonce už kolem 4 % p. a. Komerční banka navíc zvyšuje dostupnost úvěrů i tím, že umožňuje, aby spolužadateli byly až 4 osoby (maximálně 2 domácnosti), jejichž příjmy se sčítají.

Komentáře

Načítám komentáře...