Wüstenrot pomáhá nemocným dětem

Wüstenrot pomáhá nemocným dětem

br/> „Stavební spořitelna Wüstenrot se snaží pomáhat lidem k lepšímu bydlení. S podobnou myšlenkou, zpříjemnit a zlidštit dětem jejich pobyt v nemocnici, jsme se rozhodli věnovat motolskému dětskému onkologickému oddělení finanční pomoc na vybavení dětského koutku,“ vysvětlil Dr. Oskar Steiner, člen představenstva...


„Stavební spořitelna Wüstenrot se snaží pomáhat lidem k lepšímu bydlení. S podobnou myšlenkou, zpříjemnit a zlidštit dětem jejich pobyt v nemocnici, jsme se rozhodli věnovat motolskému dětskému onkologickému oddělení finanční pomoc na vybavení dětského koutku,“ vysvětlil Dr. Oskar Steiner, člen představenstva Wüstenrot-stavební spořitelny. Stavební spořitelna Wüstenrot se pomoci dětem věnuje již několik let. Například v roce 1999 věnovala finanční dar Integračnímu centru ZAHRADA, které díky finančnímu příspěvku nakoupilo invalidní vozíky a speciální hydraulický polohovací stůl. Vedle finančních darů Wüstenrot připravoval i výstavy dětských kreseb a prací.

Patronkou předání stotisícové finanční pomoci dětské onkologii se stala Mahulena Bočanová, která je čerstvou maminkou a na motolskou nemocnici nenechá dopustit. „Děti mám moc ráda a těší mne, že mohu alespoň trochu pomoci,“ říká Bočanová, maminka tříměsíční Mariny.

Na oddělení onkologie v pražské motolské nemocnici se průběžně léčí okolo 40 až 50 dětí ve věku několika týdnů až do 18 let a jejich pobyt v nemocnici se většinou pohybuje v řádu měsíců. Dětský koutek je místem, kde si děti hrají, poslouchají hudbu, ale i surfují po internetu a tráví většinu svého volného času.

Motolská klinika léčí všechny druhy zhoubných nádorů dětského a dorosteneckého věku s výjimkou leukémie, jejíž léčbou se zabývá samostatné pracoviště nemocnice. „Naše úspěšnost trvale vyléčených pacientů je okolo 70 %,“ říká primář Šmelhaus a dodává: „Cílené léčení zejména dětských pacientů pochopitelně klade velké nároky na pacienta, rodiče a další osoby. Je důležité vytvořit pro dítě bezkonfliktní domácí prostředí, důvěřovat lékařům a způsobu zvolené léčby.“

Komentáře

Načítám komentáře...