Domácnosti zaplatí za elektřinu až o dva tisíce víc

Roční výdaj průměrné domácnosti za elektřinu se v příštím roce zvýší o 531 až 1929 korun, tedy o 9,5 až 12,2 procenta. Domácnosti zaplatí celkem v průměru 6129 až 19 275 korun, což závisí na tarifu, který si zvolily. Nejvíce vzrostou náklady na elektřinu těm domácnostem, které s ní ohřívají vodu i vytápějí, řekli na...

Roční výdaj průměrné domácnosti za elektřinu se v příštím roce zvýší o 531 až 1929 korun, tedy o 9,5 až 12,2 procenta. Domácnosti zaplatí celkem v průměru 6129 až 19 275 korun, což závisí na tarifu, který si zvolily. Nejvíce vzrostou náklady na elektřinu těm domácnostem, které s ní ohřívají vodu i vytápějí, řekli na včerejší tiskové konferenci představitelé Pražské energetiky. Nejmenší zdražení, o průměrných 531 korun, pocítí domácnosti, které elektřinou netopí, nevaří na ní ani s ní neohřívají vodu. Zdražení roste s přibývajícím počtem spotřebičů.

Energetický regulační úřad chtěl původně stanovit ceny na příští rok pro domácnosti podle jednotlivých regionů. Nedokázal je však přesně promítnout do tarifů.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...