Na For Arch letos přijede 1207 vystavovatelů z 18 zemí

Letošního stavebního veletrhu For Arch se zúčastní 1207 vystavovatelů z 18 zemí na celkové výstavní ploše zhruba 60 tisíc metrů čtverečních. Z celkového počtu přihlášených vystavovatelů bude 111 expozic zahraničních. TVUJDUM.CZ to sdělila generální ředitelka pořádající veletržní správy ABF Miloslava Veselá. Loňského...

Letošního stavebního veletrhu For Arch se zúčastní 1207 vystavovatelů z 18 zemí na celkové výstavní ploše zhruba 60 tisíc metrů čtverečních. Z celkového počtu přihlášených vystavovatelů bude 111 expozic zahraničních. TVUJDUM.CZ to sdělila generální ředitelka pořádající veletržní správy ABF Miloslava Veselá.

Loňského For Archu se účastnilo 1250 firem z 19 zemí na ploše 65.000 metrů čtverečních. Počet přihlášených firem svědčí podle Veselé o stabilizaci pražského výstavního trhu. Zároveň odráží dobré výsledky stavebního průmyslu z posledních měsíců. Stavební produkce totiž například v červenci vzrostla meziročně ve stálých cenách o 21,4 procenta.

Velká je účast vystavovatelů z Německa, Británie a Turecka. Přihlášeny jsou však například i firmy z JAR. Z domácích podniků převažují pražské firmy (38,2 procenta), podniky z jižní Moravy (11,3 procenta) a středních Čech (přes deset procent), což odpovídá regionálnímu rozložení stavebních podniků a výrobců stavebních hmot v ČR.

Doprovodný program obsahuje tradičně vyhlášení soutěže Stavba roku, kam se letos přihlásilo 41 staveb. Z nich porota nominovala 15 a v průběhu veletrhu vybere pět, které ocení titulem. Uskuteční se také odborné semináře.

Pořadatelé očekávají 115 tisíc návštěvníků. Veletrh se bude od 11. do 15. září na výstavišti PVA v Praze-Letňanech. Brány veletrhu budou otevřeny denně od desíti do 18 hodin. Vstupenka
stojí 150 korun.

Komentáře

Načítám komentáře...