Společnost IPS Skanska získala čestnou plaketu za významný investorský přínos

Společnost IPS Skanska získala čestnou plaketu  za významný investorský přínos

Společnost IPS Skanska získala čestnou plaketu za významný investorský přínos na území hlavního města Prahy. Toto ocenění bylo společnosti IPS Skanska uděleno za stavbu Administrativní budova Komplex Střed. Polyfunkční objekt Komplex Střed, který společnost IPS Skanska v loňském roce realizovala, je součástí...

Společnost IPS Skanska získala čestnou plaketu za významný investorský přínos na území hlavního města Prahy. Toto ocenění bylo společnosti IPS Skanska uděleno za stavbu Administrativní budova Komplex Střed. Polyfunkční objekt Komplex Střed, který společnost IPS Skanska v loňském roce realizovala, je součástí největšího developerského projektu v Praze. Čestná plaketa za významný investorský přínos je součástí 2. ročníku soutěže Investor roku 2000 na území hlavního města Prahy, jejímž vyhlašovatelem je Hospodářská komora. Toto ocenění za společnost IPS Skanska převzal ředitel odštěpného závodu 09 Jiří Bažata na Slavnostním večeru u příležitosti veletrhu For Arch 2001 v pátek 14. září 2001.

Komplex Střed je doposud největším developerským projektem, který společnost IPS Skanska realizovala. Komplex Střed je součástí rozsáhlé výstavby v tzv. přednádražním prostoru Vysočan, jejímž cílem je revitalizace této části města. Projekt je výjimečný nejen díky svému rozsahu a technické náročnosti stavby, ale i z hlediska velikosti investice, která představuje 910 milionů korun.

Komplex střed představuje výrazný krok k celkové revitalizaci Vysočan, které se v poslední době řadí k vyhledávaným lokalitám pro novou výstavbu, umístění sídel společností, ale také k bydlení. Velkou výhodou je dobrá dopravní dostupnost, rychlé spojení s ostatními částmi Prahy (přímo naproti objektu Komplex Střed je stanice metra Vysočanská) a stále se zlepšující občanská vybavenost.

Komplex střed se skládá ze tří bytových a tří administrativních objektů o šesti až sedmi nadzemních podlažích a třech podzemních podlažích, které slouží jako garáže, a jednoho polyfunkčního vnitrobloku. Součástí komplexu je také veřejně přístupná pasáž s obchodními jednotkami, která je průchozí ze Sokolovské ulice směrem k Vysočanskému nádraží. Z pasáže je přístup do parčíku ukrytého mezi budovami. Tuto klidovou zónu mohou využívat jak obyvatelé bytové části Komplexu, tak i náhodní kolemjdoucí.

Komplex Střed představuje 5000 m2 zastavěné plochy a 122 tisíc m3 obestavěného prostoru. V administrativní části se na ploše 13060 m3 rozkládají kanceláře s nezbytným zázemím, v objektu jsou i konferenční prostory o velikosti 150 m2. Investice vložená společností IPS do Komplexu Střed, bez zákaznických úprav nad rámec stavby, činí 766 milionů korun pro administrativní část a 133 miliony pro bytové objekty. Všechny parametry výstavby dosahují velmi vysokého standardu, a to především v oblasti energetické náročnosti a chlazení prostor. Retailové prostory v administrativním objektu a v pasáži vnitrobloku s možností variabilního členění mají rozlohu 25 až 1000 m2, v přízemí bytové části Komplexu objektu je obchodům určeno dalších 955 m2. V podzemních garážích pod administrativními budovami je prostor pro 202 osobních aut, majitelé bytů mají k dispozici 33 garážových stání.

K nejvýznamnějším realizovaným zakázkám roku 2000 patří zejména dostavba Kongresového centra Praha, modernizace železničních koridorů a výstavba obchvatu města Olomouc. Za pozornost stojí novostavba administrativně provozní budovy pro společnost MUZO v Praze, která získala titul Stavba roku 2000.

Komentáře

Načítám komentáře...