Air polstars 2002

Air polstars 2002

Pořadatelé výstavy art & decoration vyzvali studenty Ateliéru textilní tvorby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, aby pod vedením paní PhDr. Lenky Žižkové vytvořili textilními materiály prostorový koncept myšlenky, podporující záměr nově zrozené výstavy, a představili tak veřejnosti DEKOR ve všech výrazových...

Pořadatelé výstavy art & decoration vyzvali studenty Ateliéru textilní tvorby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, aby pod vedením paní PhDr. Lenky Žižkové vytvořili textilními materiály prostorový koncept myšlenky, podporující záměr nově zrozené výstavy, a představili tak veřejnosti DEKOR ve všech výrazových rovinách.

Studenti se rozhodli změnit přidělený tmavý a poměrně rozsáhlý prostor bílou netkanou textilií a tlumeným světlem ve vzdušnou náruč plnou vznášejících se polštářů. Ty se však odrážejí od pevné, rovněž bílé, základny a bělostného rastru, tvořeného opět polštáři.

Polštáře plující v prostoru jsou objekty individuálně ztvárněné studenty, kteří si jako základní motiv dekoru zvolili kruh. Kruh nebo jeho části se na polštářích (textilních, dřevěných, drátěných či plastových) objevují v různých podobách – jsou natištěny, vyšity, vytvořeny jinými materiály, jako jsou kovy, plasty, vosk, plsť, vata či přírodniny, mají však také podobu průřezů či průstřelů apod.

Předvánoční termín konání výstavy art & decoration vtiskl polštářům jednotnou barevnost – bílou, červenou, zelenou a zlatou.

Studenti sami vyjádřili ideu svého projektu slovy:
„Polštáře dekorují prostor. Jednotný motiv kruhu dekoruje polštáře. Dekor je tvořen dekorem.“

Partnery této výstavy jsou firmy 2G, spol. s r.o. Přikrývky – Polštáře, ing. Oldřich Glogar, TIBA a.s. Dvůr Králové nad Labem, SILON a.s. Planá nad Lužnicí a SOCGOROD – Miroslav Vavřina a David Töpper.

Komentáře

Načítám komentáře...