Nová řada praček s vrchním plněním

Nová řada praček s vrchním plněním

V naší zemi je zvykem umísťovat pračku do koupelny a to i přesto, že bývá jednou z nejmenších místností. Častokrát se pak stane, že si hospodyňka musí pořídit pračku s horním plněním, aby prádlo mohla pohodlně do pračky vložit. Ti co ji na našem trhu hledali, velmi brzy zjistili, že jejich výběr je oproti pračkám s...

V naší zemi je zvykem umísťovat pračku do koupelny a to i přesto, že bývá jednou z nejmenších místností. Častokrát se pak stane, že si hospodyňka musí pořídit pračku s horním plněním, aby prádlo mohla pohodlně do pračky vložit. Ti co ji na našem trhu hledali, velmi brzy zjistili, že jejich výběr je oproti pračkám s předním plněním mnohem užší. Tuto díru nedávno zaplnila společnost Ariston, která na český trh uvedla jejich novou řadu.

Nové pračky patří do evropské třídy A, která označuje minimální spotřebu energie při maximální prací účinnosti. Vybaveny jsou nejrůznějšími funkcemi, za všechny připomeňme například biodynamické praní, na které má společnost Merloni Elettrodomestici patent. Využívá účinnosti pracího prostředku již při nižší teplotě, a tak šetří až 20% energie ve srovnání s praním na 60o. Speciální testy, prováděné v amerických laboratořích potvrdily, že tyto pračky jsou vhodné pro praní vlněných oděvů, které doposud bylo vhodné prát pouze v ruce. Majitelé ocení rovněž funkci Cashmere gold, která mnohem méně narušuje strukturu vlákna a účinně zamezuje plstnatění vlněných látek. (Testy ukázaly pouze 10% plstnatění po dvaceti pracích cyklech. Hodnota předstihuje téměř o 20% konkurenční produkty).

Samozřejmě, že pračky mají standardní funkce jako například antistain spolehlivě odstraňující i nejodolnější nečistoty a skvrny, program na hedvábí a záclony využívající větší množství vody a eliminuje ždímání. Prací cyklus pro bavlněné látky při nižší teplotě optimálně uvolňuje enzymy obsažené v pracím prostředku a posléze při 60oC spolehlivě odstraní všechny zbytky špíny. Stála teplota vody, množství pracího prostředku a pohyby bubnu umožňuje poskytnout odpovídající péči i syntetickým materiálům.

Model ATD 104 stojí 19.490 Kč a model AT 84 stojí 17.490 Kč.

Komentáře

Načítám komentáře...