Pět milionů darem od Stavební spořitelny České spořitelny

Pět milionů darem od  Stavební spořitelny České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny věnuje celkem 5 milionů korun regionům, které jsou postiženy povodněmi, aby pomohla zmírnit následky povodňových škod. Rozhodlo o tom dnes představenstvo Stavební spořitelny České spořitelny. „V této složité situaci považujeme za svoji občanskou povinnost dle svých možností...

Stavební spořitelna České spořitelny věnuje celkem 5 milionů korun regionům, které jsou postiženy povodněmi, aby pomohla zmírnit následky povodňových škod. Rozhodlo o tom dnes představenstvo Stavební spořitelny České spořitelny.

„V této složité situaci považujeme za svoji občanskou povinnost dle svých možností podpořit oběti povodní ve všech postižených regionech v naší republice a domníváme se, že takto by měly postupovat i další společnosti” řekl generální ředitel a předseda představenstva Stavební spořitelny JUDr. Jiří Klán.

Banka je dále připravena vyčlenit 500 milionů Kč na úvěry s prodlouženou splatností na 20 let. Úrokovou sazbu u těchto úvěrů bude banka nabízet za 4,95% p.a. klientům, kteří podají žádost o překlenovací úvěr do 18.10.2002. Úvěry budou poskytovány na nápravy škod způsobených povodněmi a budou vyřizovány přednostně.

U smluv vypovězených klienty z oblastí postižených záplavami ustupuje Stavební spořitelna od uplatnění tříměsíční výpovědní lhůty podle ustanovení Všeobecných obchodních podmínek za předpokladu, že o to klient požádá. Bližší informace budou klientům sděleny na bezplatné telefonní lince 0800-207207 a veškeré dotazy budou dále zodpovídány na adrese burinka@csst.cz.

Stavební spořitelna České spořitelny se připojuje k České spořitelně, která věnuje 50 mil. Kč na pomoc náprav škod způsobených povodněmi. Výše uvedených 5 milionů věnovaných Stavební spořitelnou bude deponováno na zvláštním účtu, jako příspěvek veřejné sbírky na zmírnění následků povodňových škod.

Komentáře

Načítám komentáře...