Hard Jeseník znovu vyrábí montované domky

Akciová společnost Hard Jeseník, která se orientuje na výrobu ocelových konstrukcí, obnovila po dvouleté přestávce výrobu montovaných rodinných domů. Vedení Hardu Jeseník chce s rodinnými domy uspět v záplavami postižených oblastech České republiky. Nejlevnější bydlení v rodinných domech z dílny Hardu Jeseník by mělo...

Akciová společnost Hard Jeseník, která se orientuje na výrobu ocelových konstrukcí, obnovila po dvouleté přestávce výrobu montovaných rodinných domů. Vedení Hardu Jeseník chce s rodinnými domy uspět v záplavami postižených oblastech České republiky. Nejlevnější bydlení v rodinných domech z dílny Hardu Jeseník by mělo stát kolem jednoho miliónu korun.

"Na projektu výstavby montovaných rodinných domků již delší dobu spolupracujeme s francouzským partnerem. Když jsme projekt spustili, tak do toho přišly dramatické události v Čechách. Naše rodinné domy proto upravujeme, aby lépe vyhovovaly požadavkům obyvatel zatopených oblastí," řekl ředitel Hardu Jeseník Miroslav Zlámal.

Stavba jednoho montovaného domu podle Zlámala zabere zhruba 35 dnů. "Již jsme zahájili jednání s vedením záplavami postižené obce Zálezlice, kde chceme zadarmo postavit jeden dům, aby lidé viděli, jak náš systém vypadá," uvedl Zlámal.

Majetek zkrachovalého Hardu Jeseník získala letos na jaře ve výběrovém řízení akciová společnost Lahvárna Ostrava. Za výrobní areál Hardu Jeseník zaplatila Lahvárna Ostrava 45 miliónů korun.

V jesenickém podniku nyní pracují zhruba dvě stovky lidí, které dříve zaměstnávala společnost Warex, jež měla výrobní areál Hardu Jeseník delší dobu v pronájmu.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...