Subterra podepsala v Chorvatsku zakázku za zhruba miliardu korun

Stavební společnost Subterra podepsala v Chorvatsku zakázku na stavbu silničního tunelu na dálnici Bosiljevo - Sveti Rok za zhruba miliardu korun. Uvedl mluvčí firmy Pavel Stoulil. "Jsme generálním dodavatelem stavby. Termín dokončení je stanoven nejpozději do června 2004," doplnil. Financování zajistí Evropská...

Stavební společnost Subterra podepsala v Chorvatsku zakázku na stavbu silničního tunelu na dálnici Bosiljevo - Sveti Rok za zhruba miliardu korun. Uvedl mluvčí firmy Pavel Stoulil. "Jsme generálním dodavatelem stavby. Termín dokončení je stanoven nejpozději do června 2004," doplnil. Financování zajistí Evropská investiční banka a Evropská banka pro obnovu a rozvoj.

Subterra začne podle Stoulila na stavbě pracovat v průběhu září. Vlastní ražbu tunelu provede tzv. novou rakouskou tunelovací metodou. Metoda spočívá v tom, že souběžně s ražbou tunelu se udělá provizorní obezdívka ze stříkaného betonu. Teprve poté je možné udělat obezdívku definitivní, která je z litého betonu.

Tunel "Plasina", jehož délka přesáhne dva kilometry, budou tvořit dvě oddělené roury. "Jedna roura je pro jeden směr a druhá pro protisměr, přičemž šíře každé bude 7,7 metru," vysvětlil Stoulil.

Největším akcionářem Subterry je finanční skupina Epic. Ta nabídla ke koupi téměř 80 procent akcií Subterry. Zájem o převzetí projevily stavební firmy IPS Skanska, Metrostav a rakouský Bau Holding. V současné době vlastníci tyto nabídky vyhodnocují.

Subterra loni vykázala výkony 3,61 miliardy korun, což je téměř o 30 procent více než v roce 2000. Čistý zisk klesl na 23,4 miliónu z 50,5 miliónu korun. Loni firma zaměstnávala 784 osob.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...