Epic kvůli povodním odložil prodej stavební firmy Subterra

Majitelem stavební společnosti Subterra zatím zůstane finanční skupina Epic. Odložit prodej do rukou strategického investora se vedení rozhodlo kvůli nedávným ničivým povodním, protože Epic chce nejdříve analyzovat jejich účinek na domácí stavebnictví. To v tiskové zprávě oznámila jménem majoritního akcionáře firma...

Majitelem stavební společnosti Subterra zatím zůstane finanční skupina Epic. Odložit prodej do rukou strategického investora se vedení rozhodlo kvůli nedávným ničivým povodním, protože Epic chce nejdříve analyzovat jejich účinek na domácí stavebnictví. To v tiskové zprávě oznámila jménem majoritního akcionáře firma Epic Securities.

"Toto rozhodnutí úzce souvisí s potřebou vyhodnocení vlivu letošních povodní na krátkodobý a střednědobý vývoj stavebního sektoru v České republice," uvedla firma.

Zájem o převzetí takřka 80 procent Subterry projevily mimo jiné vedoucí firma trhu IPS Skanska, dále Metrostav nebo rakouský Bau Holding. Podle srpnových odhadů generálního ředitele společnosti Subterra Petra Kuchára by měla být hodnota podílu 700 až 800 miliónů korun.

Subterra loni vykázala výkony 3,61 miliardy korun, což je téměř o 30 procent více než v roce 2000. Čistý zisk klesl na 23,4 miliónu z 50,5 miliónu korun. Loni firma zaměstnávala 784 osob.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...