Železniční stavitelství Praha změnilo jméno na Skanska ŽS

Na Skanska ŽS změnila od začátku roku obchodní jméno společnost Železniční stavitelství Praha. Skanska ŽS tak dokončila převzetí kapitálu této společnosti. Vedení firmy, jakož i všechny smlouvy, závazky a kontakty zůstávají nezměněny. Řekl vedoucí marketingu Skanska ŽS Richard Záruba. Skanska ŽS je členem...

Na Skanska ŽS změnila od začátku roku obchodní jméno společnost Železniční stavitelství Praha. Skanska ŽS tak dokončila převzetí kapitálu této společnosti. Vedení firmy, jakož i všechny smlouvy, závazky a kontakty zůstávají nezměněny. Řekl vedoucí marketingu Skanska ŽS Richard Záruba.

Skanska ŽS je členem stavební skupiny Skanska, která je největší tuzemskou stavební firmou. Patří do nadnárodní skupiny Skanska, v jejímž čele stojí švédská Skanska AB.

Největší zakázky realizuje Skanska ŽS pro České dráhy, například pracuje na koridoru Praha - Ústí nad Labem. Staví rovněž tramvajové tratě a další úseky pražského metra, kde se zároveň podílí i na popovodňových opravách.

V roce 2001 vzrostl Železničnímu stavitelství Praha zisk po zdanění téměř trojnásobně na 84,9 milionu korun. Firma průměrně zaměstnávala 800 lidí. Tržby na zaměstnance činily v roce 2001 3,7 miliónu korun a zisk zhruba 107 tisíc korun.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...