Metrostav očekává za rok 2002 zvýšení tržeb

Meziroční zvýšení tržeb o zhruba 1,5 miliardy korun na více než 12 miliard korun očekává za loňský rok společnost Metrostav. "Loni jsme si totiž zajistili dostatek zakázek, a to jak soukromých, tak veřejných," řekl mluvčí firmy František Polák. Do loňského září firmě stoupl hrubý zisk meziročně o 38 procent na téměř...

Meziroční zvýšení tržeb o zhruba 1,5 miliardy korun na více než 12 miliard korun očekává za loňský rok společnost Metrostav. "Loni jsme si totiž zajistili dostatek zakázek, a to jak soukromých, tak veřejných," řekl mluvčí firmy František Polák. Do loňského září firmě stoupl hrubý zisk meziročně o 38 procent na téměř 300 milionů korun.

Metrostav měl loni zájem o převzetí konkurenční společnosti Subterra. Převzetím by získal čtyřprocentní podíl na domácím trhu a stala by se z něj druhá největší stavební firma v ČR. Od
jednání o koupi však Metrostav ustoupil. "Cena, kterou majitelé firmy požadovali, byla podle našeho názoru neúměrná profitu, který z firmy Subterra plyne," řekl Polák. Zájem o koupi majoritního podílu Subterry projevila i největší tuzemská stavební firma Skanska.

Letos Metrostav předpokládá růst ve stavebnictví o tři až pět procent. "Tržby letos očekáváme opět vyšší než za loňský rok," dodal Polák s tím, že letos již firma má pokryto zhruba 70 procent plánových tržeb.

Práce pokračují například na stavbě tunelu Mrázovka, na trase IV.C pražského metra, přeložce železniční trati Chomutov-Březno.

Na konci loňského roku firma vyhrála soutěž na stavbu tunelu Panenská na dálnici D8 v Krušných horách. Na Slovensku staví pro obchodní řetězec Tesco a několik dálničních tunelů. Společně s firmou Skanska rekonstruuje budovu české ambasády v Paříži.

Metrostav zvýšil v roce 2001 tržby na 10,525 miliardy ze 7,47 miliardy v roce 2000. Zisk po zdanění se zvedl ze 150,6 milionu na 202,2 milionu korun. Firma je kontrolována slovenskou společností Doprastav, která drží 67 procent akcií.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...