ČKA nabízí k prodeji dluhy Slezského kamene ve výši 45 mil. Kč

Česká konsolidační agentura (ČKA) vyhlásila veřejné výběrové řízení na prodej pětačtyřicetimilionových dluhů akciové společnosti Slezský kámen Jeseník. Jediným kritériem výběrového řízení, ve kterém mohou zájemci o pohledávky podávat své nabídky do 7. listopadu, je výše nabídnuté ceny. Kamenická společnost vyrábí...

Česká konsolidační agentura (ČKA) vyhlásila veřejné výběrové řízení na prodej pětačtyřicetimilionových dluhů akciové společnosti Slezský kámen Jeseník. Jediným kritériem výběrového řízení, ve kterém mohou zájemci o pohledávky podávat své nabídky do 7. listopadu, je výše nabídnuté ceny.

Kamenická společnost vyrábí dlažbu, obklady, kamenné prvky pro městskou architekturu a silniční stavitelství a kamenné zpevňovací dílce pro úpravu toků a svahů. Menší část produkce tvoří výroba litinových drtí.

V loňském roce Slezský kámen zdvojnásobil ztrátu z předloňských 11,7 milionu na 23,6 milionu korun. Firma loni vykázala provozní ztrátu 4,2 milionu korun a její výkony klesly ze 166,8 milionu korun v roce 2001 na 149,6 milionu korun.

Společnost měla na konci loňského roku celková aktiva 205,2 milionu korun, vlastní kapitál 62,6 milionu korun, její základní kapitál byl 84,4 milionu korun a cizí zdroje činily 135,7 milionu korun.

Téměř 38 procent akcií Slezského kamene drží společnost Peterson, dalších zhruba 37 procent má firma Aleph Inovation.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...