Čeští architekti se stali členy Evropské rady architektů

Česká komora architektů (ČKA) se stala řádným členem Evropské rady architektů (ACE). Spolu s Českou republikou byly do rady přijaty i profesní organizace dalších deseti zemí. Generální zasedání ACE se konalo o víkendu v Bruselu a do rozhodovacích procesů rady se přijaté země zapojí od 1. ledna 2004, oznámila tisková...

Česká komora architektů (ČKA) se stala řádným členem Evropské rady architektů (ACE). Spolu s Českou republikou byly do rady přijaty i profesní organizace dalších deseti zemí. Generální zasedání ACE se konalo o víkendu v Bruselu a do rozhodovacích procesů rady se přijaté země zapojí od 1. ledna 2004, oznámila tisková mluvčí ČKA Markéta Kohoutová.

ACE vznikla v roce 1990 a dosud sdružovala 42 profesních organizací ze současných členských zemí EU a také ze Švýcarska a Norska. V současnosti zastupuje zhruba 380.000 evropských architektů a koordinuje jejich požadavky ve vztahu k oficiálním organizacím EU.

Česká komora architektů (ČKA) je samosprávnou profesní organizací a sdružuje autorizované architekty, urbanisty a projektanty.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...