Slovenské stavebnictví v prosinci zrychlilo růst

Stavební výroba na Slovensku se v loňském prosinci zvýšila meziročně ve stálých cenách o 11,7 procenta po listopadovém růstu o 7,9 procenta. V absolutním vyjádření činila produkce stavebnictví v běžných cenách 7,24 miliardy slovenských korun. Předběžné údaje dnes zveřejnil slovenský statistický úřad. Zvýšení...

Stavební výroba na Slovensku se v loňském prosinci zvýšila meziročně ve stálých cenách o 11,7 procenta po listopadovém růstu o 7,9 procenta. V absolutním vyjádření činila produkce stavebnictví v běžných cenách 7,24 miliardy slovenských korun. Předběžné údaje dnes zveřejnil slovenský statistický úřad.

Zvýšení stavební produkce podpořil hlavně nárůst prací na nové výstavbě, modernizacích a rekonstrukcích o 13,6 procenta. Stavební výkony na opravách a údržbě stouply o 5,6 procenta a stavební práce v zahraničí se zvýšily meziročně o 38,7 procenta.

Za celý minulý rok byla stavební produkce reálně o 4,1 procenta vyšší než v roce 2001. Hodnota produkce v nové výstavbě v tomto období stoupla o 3,4 procenta, práce na opravách a údržbě se zvýšily o 10,5 procenta. Stavební práce v zahraničí klesly o 4,8 procenta.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...