Hypoteční zástavní listy za miliardy

Dnes Českomoravská hypoteční banka vydává již 10. emisi hypotečních zástavních listů, nyní v objemu 1,5 miliardy korun. Cenné papíry mají nominální hodnotu deset tisíc korun a splatné jsou za pět let. Aktuální emise ČMHB má roční kupón 3,8 procenta. Česká spořitelna bude následovat Česká spořitelna se chystá 6....

Dnes Českomoravská hypoteční banka vydává již 10. emisi hypotečních zástavních listů, nyní v objemu 1,5 miliardy korun. Cenné papíry mají nominální hodnotu deset tisíc korun a splatné jsou za pět let. Aktuální emise ČMHB má roční kupón 3,8 procenta.

Česká spořitelna bude následovat
Česká spořitelna se chystá 6. března následovat ČMHB vydáním svých hypotečních listů za 2,7 miliardy korun. Cenné papíry budou mít také nominální hodnotu deset tisíc korun a splatné budou za pět let. Roční kupon je pevně stanoven na 5,2 procenta. Emise je určena jak pro institucionální investory, tak pro drobné klienty a je součástí dluhopisového programu hypotečních zástavních listů, jehož celkový maximální objem spořitelna stanovila na deset miliard korun. Program je rozvržen na 15 let. První emisi ČS uskutečnila loni v listopadu.

Hypoteční zástavní listy = zajímavá investice
Hypoteční zástavní listy se mezi investory těší velkému zájmu, neboť jsou vnímány jako nejbezpečnější a nejvýhodnější investice. Jejich krytí je zajištěno zástavním právem k nemovitosti a jejich výnosnost výrazně převyšuje většinu ostatních běžně dostupných investičních příležitostí. Atraktivitu hypotečních zástavních listů zvyšuje i to, že se na výplatu úroků nevztahuje daň z příjmu. (Více k tématu v článku Hypotéky z druhé strany)

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...