ZDB letos očekává zhoršení situace v německém stavebnictví

Německý stavební sektor v letošním roce pravděpodobně propustí 50.000 zaměstnanců. Oznámila to stavebnická asociace ZDB a dodala, že celkové investice do výstavby by se měly snížit o 2,5 procenta. Investice do bytové výstavby podle ZDB klesnou o tři procenta, investice do komerčních staveb o dvě procenta a...

Německý stavební sektor v letošním roce pravděpodobně propustí 50.000 zaměstnanců. Oznámila to stavebnická asociace ZDB a dodala, že celkové investice do výstavby by se měly snížit o 2,5 procenta.

Investice do bytové výstavby podle ZDB klesnou o tři procenta, investice do komerčních staveb o dvě procenta a investice do veřejných staveb o jedno procento. V loňském roce se celkové investice do výstavby snížily o 5,9 procenta na 214,2 miliardy eur.

Stavebnictví, jež se po konjunktuře vyvolané na začátku devadesátých let spojením Německa potýká s nadbytečnými kapacitami, je považováno za brzdu největší evropské ekonomiky, která v loňském roce vzrostla o pouhých 0,2 procenta.

Počet zaměstnanců v německém stavebním sektoru se v prosinci podle oficiálních údajů z tohoto měsíce snížil meziročně o 7,8 procenta na 849.000 osob. Tržby klesly o 9,3 procenta na 8,226 miliardy eur, připomíná agentura Reuters.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...