SBD Dobřichovice uvízlo v Union bance odškodné za povodně

Stavebnímu bytovému družstvu Dobřichovice uvízlo na účtech v Union bance odškodné za povodně 5,3 miliónu korun. Peníze do banky družstevníkům přišly od pojišťovny Kooperativa jako výplata pojistného plnění. Toto oznámil předseda Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD) Ivan Přikryl s tím, že SČMBD...

Stavebnímu bytovému družstvu Dobřichovice uvízlo na účtech v Union bance odškodné za povodně 5,3 miliónu korun. Peníze do banky družstevníkům přišly od pojišťovny Kooperativa jako výplata pojistného plnění. Toto oznámil předseda Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD) Ivan Přikryl s tím, že SČMBD dobřichovickému družstvu pomůže.

Nedostupnost peněz vážně ohrozila odstranění povodňových škod na objektech družstevníků. "Umožníme tomuto družstvu přežít, aby práce mohly pokračovat," řekl Přikryl. Připustil však, že povodňový fond svazu, který tvoří příspěvky členských družstev, neumožňuje úplné vyřešení finančních problémů.

Svaz dobřichovickému družstvu pravděpodobně pomůže formou překlenovacího úvěru či dočasné finanční výpomoci. Formu pomoci projedná výbor povodňového fondu SČMBD v úterý 4. března. Svaz vývoj kolem krizí zmítané Union banky sleduje. "Bytová družstva nemohou dopustit, aby postižení lidé zůstali sami v nesnázích," dodal Přikryl.

Podle svazu se tato tíživá situace, která vznikla po uzavření poboček, týká pouze družstevníků v Dobřichovicích.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Zajímavosti
  • Autor:
  • Vydáno:

Doporučujeme

Hledáte osvědčenou firmu na rekonstrukci?

Zadejte si poptávku v kategoriích: rekonstrukce.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Celková rekonstrukce bytu 80m2 3kk, Rekonstrukce bytového jádra, Rekonstrukce bezbariérová koupelny.