Nové odborné publikace

Nové odborné publikace

Nakladatelství GRADA nyní přináší nové publikace, které se vám mohou stát dobrým pomocníkem při zkrášlování zahrad. Stínomilné trvalky Pavel Sekerka Poprvé je českému čtenáři předkládána souborná publikace týkající se stínomilných trvalek neboli hajniček, které si získávají stále více obdivovatelů jak u nás, tak i v...

Nakladatelství GRADA nyní přináší nové publikace, které se vám mohou stát dobrým pomocníkem při zkrášlování zahrad.

Stínomilné trvalky
Pavel Sekerka

Poprvé je českému čtenáři předkládána souborná publikace týkající se stínomilných trvalek neboli hajniček, které si získávají stále více obdivovatelů jak u nás, tak i v zahraničí. Kromě tradičních skupin, jako jsou čemeřice, hosty či sasanky, se má možnost čtenář seznámit se stínomilnými skalničkami i s moderními skupinami zahradních stínomilných rostlin, jako jsou áróny, kopytníky, kyčelnice nebo škornice. Dozví se jejich botanickou charakteristiku, odkud pocházejí, zmíněny jsou i biologické zajímavosti. Uvedeny jsou pěstební nároky, způsob množení a použití v zahradě, u větších skupin také významnější kultivary.


100 stran, cena 98 Kč, publikaci lze objednat zde

Ploty, zídky a živé ploty – krok za krokem
Peter Himmelhuber

Chystáte se ohradit svoji zahradu plotem, zídkou nebo živým plotem? Tato příručka vám poradí s výběrem materiálu a rostlin, se stavbou, s údržbou a s ošetřováním. Najdete zde návody, jak si postavit kamennou zídku, rustikální ohradu, běžný plot z latí, drátěného pletiva či jak správně vybrat a zasadit dřeviny na živý plot. Každý pracovní krok je jasně a srozumitelně popsán a vysvětlen v textu i na obrázcích. Každý titul edice "vlastníma rukama" obsahuje více než 200 barevných obrázků. Přehledné symboly pro každý druh práce ukazují na první pohled stupeň obtížnosti, fyzickou a časovou náročnost, potřebné nářadí a předpokládanou úsporu.

96 stran, cena 139 Kč, publikaci lze objednat zde

Skleníky a pařeniště
Peter Himmelhuber

Chcete pěstovat na své zahradě rostliny v malém či větším skleníku nebo pařeništi? Ať se rozhodnete je postavit vlastními silami nebo koupíte hotovou stavebnici, tato příručka vám poradí s výběrem materiálu a rostlin, se stavbou, s údržbou a s ošetřováním. Každý pracovní krok je jasně a srozumitelně popsán a vysvětlen v textu i na obrázcích. Všechny tituly edice "vlastníma rukama" obsahují více než 200 barevných obrázků. Přehledné symboly pro každý druh práce ukazují na první pohled stupeň obtížnosti, fyzickou a časovou náročnost, potřebné nářadí a předpokládanou úsporu.


96 stran, cena 139 Kč, publikaci lze objednat zde

Komentáře

Načítám komentáře...