Architekti soutěžili s VELUXem

Architekti soutěžili s VELUXem

Rodinný dům s obytným podkrovím - to je název soutěže, kterou vloni v říjnu vyhlásila společnost VELUX. Zapojit se do ní mohli architekti a projektanti, a to jako jednotlivci i za celé pracovní kolektivy. Tématem soutěžní přehlídky byly projekty nebo realizace rodinných domů, novostaveb či rekonstrukcí rodinných domů...

Rodinný dům s obytným podkrovím - to je název soutěže, kterou vloni v říjnu vyhlásila společnost VELUX. Zapojit se do ní mohli architekti a projektanti, a to jako jednotlivci i za celé pracovní kolektivy.

Tématem soutěžní přehlídky byly projekty nebo realizace rodinných domů, novostaveb či rekonstrukcí rodinných domů. Podmínkou bylo, že podkroví staveb je obytné a že jako hlavní zdroj denního světla jsou použita střešní okna VELUX. Soutěž byla vyhlášena v souladu s podmínkami České komory architektů, záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo pro místní rozvoj.

Porota zasedala letos 12. března, a to v tomto složení: ing. arch. Dalibor Borák, ing. arch. Ján Stempel, ing. arch. Irena Schusterová, RNDr. Jiří Klíma, Lone Feifer a ing. Jana Mašatová. Jako nejlepší porotci ocenili hned dva návrhy – Kateřiny Šprynarové a ing. arch. Petra Jambora.

Druhé místo bylo uděleno akad. arch. Jiřímu Lasovskému, třetí pak Gabriele Kaprálové a ing. arch. Janu Kostrianovi z ateliéru Escadra Architekti.

Zvláštní ocenění získal Michal Bartošek z ateliéru Architekti Bartošek a Vavřík, dále Michal Bernart a Jan Bradáč a posledním oceněným byl Juraj Čerešňák.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 23. dubna v galerii Obce architektů v zajímavém prostředí nově zrekonstruované Písecké brány v Praze. Kromě předávání cen si hosté užili vepřové hody, k nimž vyhrávala kapela s příznačným názvem - The Česnek.

Autoři vítězných projektů získali příjemnou finanční odměnu, odstupňovanou samozřejmě podle pořadí: 100.000 korun, 60.000 korun a 40.000 korun. Všechny soutěžní práce budou vystaveny v Praze i v Brně.

Komentáře

Načítám komentáře...