Skanska obohatí Radlice o prestižní bankovní dům

V návaznosti na sousedství dynamicky se rozvíjejícího Smíchova vyroste v pražských Radlicích další unikátní stavba – Československá obchodní banka se právě do těchto míst rozhodla umístit své nové sídlo. Výběrové řízení na realizaci projektu „Nové ústředí ČSOB“ vyhrála společnost Skanska CZ. Díky tomuto projektu...

V návaznosti na sousedství dynamicky se rozvíjejícího Smíchova vyroste v pražských Radlicích další unikátní stavba – Československá obchodní banka se právě do těchto míst rozhodla umístit své nové sídlo. Výběrové řízení na realizaci projektu „Nové ústředí ČSOB“ vyhrála společnost Skanska CZ.

Díky tomuto projektu vznikne dosud největší administrativní budova v České republice, která svému majiteli přinese kapacitu více než 40.000 m2 kancelářské plochy. Společnost Skanska CZ věnuje velkou pozornost citlivé adaptaci nových budov a projektů do původního území. Připravovaný projekt má ambice nejen splynout se stávajícím přírodním prostředím, neobvyklým pro centrální městskou lokalitu, ale i pomoci spoluvytvořit novou tvář Prahy 5. Nejpozději v roce 2006 se tak ČSOB přestěhuje do nového osobitého sídla.

„Získání této zakázky považuji za jeden z nejvýznamnějších úspěchů naší společnosti. Jsme rádi, že ČSOB využila naší přednosti spojení developerské a stavební společnosti pod jednou značkou Skanska a svěřila nám tuto zakázku. Již ze základní dokumentace výběrového řízení bylo patrné, že cílem a záměrem zadavatele je vytvořit ojedinělou stavbu, která pružně uspokojuje nejen potřeby zaměstnanců a managementu, ale i klientů, sousedů, návštěvníků nebo třeba kolemjdoucích. Věříme, že náš návrh architektury budovy v sobě skloubí mimořádný cit pro „genia loci“ místa a přání zadavatele“, řekl Jiří Poletín, výkonný ředitel Divize Project Development, bezprostředně po vyhlášení výsledků výběrového řízení.

„Společnosti Skanska CZ se otevírá prostor pro originální řešení, v rámci něhož jsme připraveni skloubit nejen ergonomické požadavky ze strany zadavatele, ale respektovat i urbanistická hlediska a postavit originální stavbu, která se stane jedním z nejzajímavějších bankovních domů v České republice. Významná bude především svým mimořádným technickým standardem, který zejména v oblasti spotřeby energie a jejich rekuperací bude dlouhodobě garantovat významné úspory energie. Půjde o jednu z energeticky nejšetrnějších staveb, které budou v České republice postaveny“, dodává Jiří Poletín.

Komentáře

Načítám komentáře...